WomanMagazine.pl

Jak malować się zimą?

Tusze, cienie do powiek i podkłady to przyjaciele współczesnej kobiety. Często nie rozstajemy się także z ulubioną szminką i pudrem matującym. To one pomagają nam zwiększyć pewność siebie i zakryć sezonowe niedoskonałości. ;-) Cała gama kosmetyków do twarzy pojawia się także w zimie, wtedy jednak musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach! Jak malować się zimą? Zachęcamy do czytania!

Standard Post with Image

Niskie temperatury nie polepszają naszego stanu skóry, która w jednej chwili blednie, by po wejściu do ciepłego pomieszczenia na nowo zyskać rumieńców. Problemem mogą być także łzawiące pod wpływem wiatru oczy.

 

Używaj tłustego kremu

...pod podkład. Dzięki temu zabiegowi Twoja cera będzie chroniona przed mrozem, a tłusty krem nawilży skórę wysuszającą się pod wpływem zimna. Koniecznie zadbaj o dobry krem pod oczy. Jest to miejsce szczególnie wrażliwe i nierzadko uzależnione od zmarszczek. Dzięki dobrej ochronie Twoja cera wyjdzie bez szwanku nawet z najtrudniejszych warunków! ;-)

 

Kolej na podkład

Podkład czy puder? W zależności od Twoich preferencji. Jedyną radą, którą możemy Cię poratować, będzie użycie wodoodpornego kosmetyku. Specjalne pudry, które wiążą się z podkładem, będą idealnym rozwiązaniem podczas zamieci i topiącego się śniegu. Jak odpowiednio dobrać kosmetyki, kiedy stosujemy opcję podkład+fluid? Wybierz produkty tej samej firmy.

 

Piękne spojrzenie

Jak już jesteśmy przy kosmetykach wodoodpornych, warto zaopatrzyć się w mascarę, której niestraszne będą nasze łzy. ;-)

 

Róż

Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na jego skład. Sugerujemy róże na bazie silikonu, a nie wazeliny. Podkreślenie jedynie lekkim muśnięciem! Temperatura zrobi swoje i w większości przypadków nasze policzki będą mieć upragniony odcień.

 

Cień do powiek

Tutaj, podobnie jak przy różu, kierujemy się zasadą: silikon na tak, wazelina na nie. Najlepsze będą cienie w musie, szczególnie o stonowanym odcieniu. Żywe kolory zostawmy na cieplejsze dni. Na śniegu można szaleć nieco inaczej niż za pomocą makijażu. ;-)

 

Coś soczystego na ustach

W okresie zimowym warto przestawić się na wszelkie balsamy i pomadki. Balsam ochronny to strzał w dziesiątkę! Możesz go stosować bezpośrednio na usta lub smarując je po wcześniejszym nałożeniu ulubionej szminki. Możesz zdecydować się na swój ulubiony owocowy smak, z pewnością będzie smakowicie! ;-)

 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zrobić zastrzyk insulinowy?

Nie taki zastrzyk straszny, jak go malują. Przekonaj się o tym, czytając poniższy tekst. Insulinoterapia nie musi być piekłem na ziemi!

Czytaj więcej