WomanMagazine.pl

Jak dbać o dekolt?

Chociaż wiosna budzi się do życia bardzo powoli, a do lata jeszcze nieco zostało, to idealny czas na to, by zadbać o nasze ciało, zanim zaczniemy odsłaniać je pod wpływem promieni słonecznych. Dzisiaj zajmiemy się dekoltem.

Standard Post with Image

Na co dzień dbamy o twarz nie zapominając o tym, jak ważna jest jej pielęgnacja. Tymczasem nieco inne podejście mamy do dekoltu, który z łatwością zdradza nasz faktyczny wiek. Skóra dekoltu jest bardzo cienka i delikatna, nie posiada też zbyt wielu gruczołów łojowych i włókien kolagenowych dlatego bez właściwej pielęgnacji może szybko wiotczeć i mogą pojawić się na niej zmarszczki. Nie myśl, że jesteś młoda i że masz czas, zaniedbywanie tego rejonu będzie miało konsekwencje w przyszłości.

Po pierwsze oczyszczanie

Jeśli chcesz uchronić skórę przed przedwczesnym starzeniem się, po pierwsze zadbaj o właściwe oczyszczanie i regularny peeling. Możesz spokojnie używać tych samych kosmetyków, których używasz do twarzy, czyli płynu micelarnego, mleczka lub żelu do mycia. Dzięki temu delikatnie usuniesz zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry. Resztki kosmetyku spłukaj chłodną wodą, poprawi to krążenie krwi. Raz w tygodniu stosuj też peeling odpowiedni dla Twojego typu skóry. Dla cery wrażliwej i naczynkowej zaleca się peeling enzymatyczny. Nie podrażni on skóry, delikatnie ją rozjaśni oraz pobudzi proces odnowy oraz ułatwi wchłanianie substancji odżywczych z kremu bądź maseczki. Dobry peeling poradzi sobie też z drobnymi zaskórnikami. Możemy zaopatrzyć się w peeling przeznaczony specjalnie dla szyi i dekoltu.

Nawilżanie i odżywianie

Jeśli nakładasz na twarz krem, to nakładaj go też na dekolt, możesz też kupić specjalistyczny krem do szyi i dekoltu. Warto by kosmetyki takie zawierały antyoksydanty, koenzym Q10, witaminy A, C, E, flawonoidy i likopen. Na noc stosuj odżywczy, tłusty krem, na dzień krem z filtrem UV. Dekolt nie lub nadmiernej ekspozycji na słońce, dlatego zadnaj o to, by używać kremów z wysokimi filtrami, jeśli wiesz, że będziesz przez długi czas narażona na promienie słoneczne. Uchroni cię to przed przebarwieniami i plamami posłonecznymi. Nakładając krem ręce przesuwaj zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni, czyli na szyki ku górze, a na dekolcie ku bokom.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zrobić zastrzyk insulinowy?

Nie taki zastrzyk straszny, jak go malują. Przekonaj się o tym, czytając poniższy tekst. Insulinoterapia nie musi być piekłem na ziemi!

Czytaj więcej