WomanMagazine.pl

Depilacja miejsc intymnych – na jaką metodę postawić?

Miejsca intymne są delikatne i niezwykle podatne na podrażnienia. To właśnie dlatego w celu ich depilacji należy ostrożnie wybierać metodę usuwania włosków.

Standard Post with Image

Dzisiaj dostępne są różne sposoby, każdy może wiec wybrać taki, który jest najbardziej komfortowy. Pamiętajmy jednak, że klastyczne techniki pozbywania się włosków mogą nie sprawdzić się w przypadku depilacji miejsc intymnych. Wszystko dlatego, że właśnie tam z łatwością pojawiają się stany zapalne oraz problem z wrastającymi włoskami. Przedstawiamy najbardziej popularne metody wraz z opisem ich największych zalet oraz wad.

Maszynka jednorazowa

Golenie bikini maszynką jednorazową to nadal najczęściej stosowany sposób pozbywania się włosków z tej partii ciała. Wszystko dlatego, że taki sprzęt jest niedrogi i łatwo dostępny. Niestety, maszynka podrażnia delikatną skórę, przyczynia się też do powstawania stanów zapalnych i kłopotów z wrastającymi włoskami. Co więcej, golenie maszynką trzeba powtarzać co kilka dni, co nie jest zbyt komfortowe.

Kremy do depilacji

Do łatwy sposób, dzięki któremu szybko odbywa się depilacja bikini. Warszawa i inne duże miasta w Polsce dysponuje ogromną liczbą sklepów, w których takie preparaty chemiczne można bez problemu nabyć. Niestety, nie jest to dobra metoda dla osób o wrażliwej skórze oraz dla alergików – chemiczny skład kremu do depilacji znacznie podrażnia skórę. Takie zabiegi również trzeba powtarzać i zdarza się, że często nie są w 100% skuteczne.

Wosk

Na depilację woskiem decyduje się sporo kobiet i mężczyzn. To dlatego, że chociaż ta metoda sprawia duży ból, to zabieg jest szybki, a efekty optymalnie trwałe – trzeba je powtarzać co kilka tygodni, dzięki czemu zyskuje się duży komfort dbania o idealnie gładką skórę w tej części ciała. Pamiętajmy jednak, że zabiegi woskiem najczęściej wykonywane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, a dla niektórych mocnym ograniczeniem może być wstyd.

Depilacja laserowa

Depilacja miejsc intymnych laserem jest dzisiaj jedynym sposobem na to, by trwale usunąć niechciane włoski. Laser dociera do mieszków włosowych i cebulki, gdzie niszczy melaninę, czyli główny barwnik włosa. To dlatego raz usunięte, nie odrastają nigdy więcej. Depilacja laserem nie boli, odbywa się w pełnym komforcie dla klienta. Do tego wystarczy kilka zabiegów, by włosy nie odrosły już nigdy więcej, a skóra pozostała idealnie gładka.

Materiał powstał w oparciu o materiały dostępne na stronie: Spire Clinic laser&beauty - SpireClinic.pl

Podobne artykuły

Depilacja męska – tak czy nie?

Depilacja męska. Jeszcze kilka lat temu tak bardzo nieoczywista i wstydliwa, ostatnio coraz bardziej popularna. Współcześnie mężczyźni nie tylko podążają za nową modą, ale też chcą dbać o higienę swojego ciała. Co na to nasze Panie?

Czytaj więcej

Depilacja brwi - który sposób wybrać?

Brwi to element nadający naszej twarzy charakteru. Niestety czasami jest on przez nas zupełnie zaniedbany. Jaki sposób regulacji brwi wybrać i czym się one między sobą różnią?

Czytaj więcej