WomanMagazine.pl

Botox - jak się do niego przygotować?

Zmarszczki mimiczne mogą być poważnym problemem. Teraz można się go pozbyć – wybierz botox! Ze względu na swoją specyfikę zmarszczki mimiczne są niemalże niemożliwe do usunięcia z wykorzystaniem popularnych kosmetyków. Jest jednak sposób na ich usunięcie – to botox, czyli inaczej toksyna botulinowa, z której skorzystamy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Standard Post with Image

Czym jest toksyna botulinowa – botox?

Botox, który zapisywany jest w spolszczonej wersji także jako botoks, to handlowa nazwa jadu kiełbasianego, inaczej toksyny botulinowej. Jest to silna neurotoksyna, która naturalnie produkowana jest przez bakterie Clostridium botulinum – laseczki jadu kiełbasianego.

Chociaż w dużych dawkach toksyna ta może być śmiertelna, to jednak udowodniono, że w niewielkich ilościach ma działanie terapeutyczne. Z tego też powodu toksyna botulinowa znalazła bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny.

Botoks często wykorzystuje także medycyna estetyczna, która skupiona jest na wyglądzie pacjentów.

Na czym polega działanie botoksu?

Toksyna botulinowa, czyli botox oddziałuje na układ nerwowy oraz mięśniowy. Gdy substancja ta zostanie wstrzyknięcia w mięsień, wówczas prowadzi to do zablokowania jego pracy wskutek zatrzymania przewodnictwa nerwowomięśniowego.

Warto jednak wskazać, że botox działa czasowo, czyli po pewnym okresie połączenia nerwowomięśniowe są odbudowywane, a ruch mięśnia powraca.

Z tego też względu toksyna botulinowa stosowana jest często do usuwania zmarszczek pochodzenia mimicznego, czyli tych, które warunkowane są przez ruch mięśni twarzy – mimikę twarzy.

Botoks wstrzykiwany jest wtedy bezpośrednio w zmarszczki, co powoduje ich wygładzenie, a także ogólną poprawę wyglądu twarzy. Warto przy tym wskazać, że jest to zabieg cechujący się niską inwazyjnością, który nie powoduje pojawienia się poważnych skutków ubocznych.

Botox pozwala na likwidację poniższych typów zmarszczek:

  • zmarszczki pomiędzy brwiami
  • zmarszczki poziome na czole
  • zmarszczki wokół oczu, w tym „kurze łapki”
  • zmarszczki nad górną wargą, tak zwane „zmarszczki palacza”
  • zmarszczki śmiechu

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem botoksu?

Zabieg wykorzystujący botoks jest szybki i łatwy w wykonaniu, ale powinien przeprowadzić go tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem pacjent bierz udział w konsultacji z lekarzem, a także infamowany jest o przebiegu procedury i o przeciwwskazaniach. Gdy pacjent jest zdecydowany, lekarz odmierza odpowiednią ilość preparatu do strzykawki i wstrzykuje go bardzo cienką igłą we wcześniej wyznaczone miejsca. Czas trwania zabiegu to około 15 minut.

Warto także wskazać, że botox może być także uzupełniony o zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy. Takie połączenie stosuje się najczęściej w przypadku skóry o mniejszej objętości, wiotkiej.

Pierwsze rezultaty zabiegu można zauważyć już po kilku dniach od jego wykonania, ale na pełny efekt należy zaczekać do około 2 tygodniu.

Gładką skórą bez zmarszczek można cieszyć się przez okres od około 4 do 6 miesięcy w zależności od pacjenta. Następnie zabieg można zastosować kolejny raz. Każde kolejne zastosowanie toksyny botulinowej powoduje, że efekt utrzymuje się na dłużej.

Botox – skuteczny nie tylko na zmarszczki

Warto także wskazać, że botox jest sprawdzonym wyborem nie tylko na zmarszczki, ale również medycyna estetyczna wykorzystuje go do innych celów.

Ze względu na swoje właściwości toksyna botulinowa rekomendowana jest również w leczeniu nadpotliwości – zmniejsza potliwość pach, stóp, rąk i czoła. Również przynosi pozytywne rezultaty w leczeniu migrenowych bólów głowy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • alergia na składniki preparatu – albuminy
  • zaburzenia w przewodnictwie nerwowomięśniowym
  • stosowanie określonych leków przed zabiegiem

Gdzie można skorzystać z botoksu?

Aktualnie toksyna botulinowa – botox jest jednym z najczęściej wykorzystywanych preparatów w medycynie estetycznej. Aby skorzystać z takiego zabiegu, najlepiej udać się do renomowanego gabinetu zapewniającego obsługę na najwyższym poziomie.

Należy pamiętać o tym, że nieprawidłowo wstrzyknięty botox może spowodować pojawienie się niekorzystnych objawów, na przykład może prowadzić do infekcji czy deformacji twarzy. Właśnie dlatego zabieg powinien być wykonany wyłącznie w dobrym gabinecie medycyny estetycznej.

Ceny za zabieg na jednej partii twarzy rozpoczynają się od około 500 złotych. Za pełne usuwanie zmarszczek na całej twarzy zapłacimy około 2000 złotych.

Adresy gabinetów wykonujących botox można znaleźć już teraz on-line.

Źródło informacji: magnopere.pl

Podobne artykuły

Piotruś Pan naszych czasów – czy warto się z nim wiązać?

Zawadiaka. Błyskotliwy, uroczy i dowcipny, a przy tym taki… nieuchwytny, trochę niegrzeczny. Dla wielu z nas, kobiet, brzmi intrygująco. Jako pierwsze wrażenie, impuls – dlaczego nie? Dobra partia na krótką przygodę, oderwanie się od szarej rzeczywistości. Tylko czy życie na dłuższą metę z takim mężczyzną, a raczej – wiecznym chłopcem, ma jakikolwiek sens?

Czytaj więcej

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Czytaj więcej