WomanMagazine.pl

4 kroki do ukojenia skóry jesienią

Jesień to czas kiedy nasza skóra potrzebuje najwięcej troski i uwagi. Często nie zdążyła się jeszcze zregenerować się po letnich kąpielach słonecznych, a już zaatakował ją sezon grzewczy. Ogrzewanie sprawia, że dom staje się przytulny, ale suche powietrze sprzyja przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Standard Post with Image

Szorstka, łuszcząca się, podrażniona i ściągnięta skóraoraz pogłębione zmarszczki są tego efektem. Co robić aby zapobiec tym negatywnym skutkom?

Efektem przesuszenia skóry może być nie tylko uczucie odwodnienia, ale również nadmierne przetłuszczanie. Dzieje się tak, ponieważ gruczoły łojowe starają się sprostać wymaganiom wysuszonej skóry i produkują nadmiar sebum. Aby zapobiegać przesuszeniu skóry, należy działać holistycznie, a więc zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz.

Zadbaj o mikroklimat wokół siebie

Zanim przejdziemy do skóry, należy zadbać o odpowiednie otoczenie a konkretnie – powietrze w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu, a więc nie tylko w domu, ale też w pracy! W tym celu w pomieszczeniach warto ustawić otwarte naczynia z wodą, które będąnaturalnymi źródłami parowania, jak i mogą spełniać funkcję dekoracyjną. Kolejnym z pomysłów łączących przyjemne z pożytecznym jest zakup roślin doniczkowych, które są naturalnymi nawilżaczami powietrza, ale też poprawiają estetykę pomieszczeń. Nie trzeba szukać egzotycznych roślin te, które najlepiej sprawdzają się, wyparowując znaczną ilość wody to znane nam bluszcze, paprocie, diffenbachie, fikusy i figowce. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest wyjątkowo suche, warto zainwestować w parowy nawilżacz powietrza.

Nawadniaj się z głową

Wiele osób, kiedy zaczyna się robić chłodno, zauważa wzmożone pragnienie. Wiąże się to właśnie z rozpoczęciem sezonu grzewczego i wysuszonym powietrzem w pomieszczeniach. Co robić, żeby skutecznie nawodnić organizm? Wszyscy wiemy, że należy pić dużo wody, ale zapominamy, że woda znajduje się również w wielu produktach spożywczych jak warzywa, owoce, przetwory mleczne czy zupy. Pamiętajmy też, aby nie przesadzać z ilością spożywanego przez siebie życiodajnego płynu gdyż nasze nerki są w stanie filtrować ok. 1 litra wody na godzinę. Nadmierne spożycie wody może prowadzić do zaburzeń elektrolitowych. Jesienią polecamy picie nie tylko czystej wody, ale też napojów podwyższających odporność takich jak np. woda z cytryną i z imbirem, zielona herbata z miodem czy mleko z kurkumą.

Działaj szybko

Niestety, długie kąpiele, które poprawiają nam nastrój w jesienne wieczory, nie są korzystne dla naszej skóry – wysuszają ją i pozbawiają ochronnej bariery. Na co dzień zdecydowanie lepiej wybrać krótki prysznic z użyciem delikatnych produktów myjących, najlepiej hipoalergicznych. Tuż po osuszeniu skóry należy nałożyć balsam emolientowy, który chroni naturalną barierę lipidową skóry i zatrzyma w niej wodę. Ważne, aby po kąpieli działać szybko, nie dając skórze możliwości odwodnienia.

Magnes wilgoci w kremie

O ile naszej skórze ciała wystarczy dobranie odpowiednich ‘nieagresywnych’ kosmetyków pielęgnacyjnych i myjących to nasza przesuszona twarz, której skóra jest cieńsza i bardziej wymagająca zasługuje na profesjonalną pielęgnację nawilżającą. W tym przypadku należy postawić na naturalne, nie podrażniającekosmetyki, bazujące na składnikach roślinnych, ale też nowoczesnych formułach, dostosowanych do potrzeb skóry zestresowanej i poddanej działaniu agresywnych czynników środowiska. Taką właśnie kombinację oferuje nawilżająca linia kosmetyków profesjonalnych Neoderma, w skład której wchodzą aż trzy różne kremy nawilżające, każdy dla innego typu cery, począwszy od normalnej, poprzez normalną i odwodnioną, aż po tę najbardziej wymagającą suchą i odwodnioną. Sekretem niezwykłego działania linii nawilżającej jest wykorzystanie silnie nawadniającego kompleksu Pentavitin tzw. 72-godzinnego magnesu wilgoci. Oprócz kremów nawilżających, w linii znajduje się również wysoko skoncentrowane serum nawilżające. Wszystkie kosmetyki z tej serii zawierają też inne niespotykane składniki, takie jak ekstrakt z nasion drzewa chleba świętojańskiego, działający niczym naturalny kolagen, prawoślazu lekarskiego czy też chabra bławatka.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja cery odwodnionej złagodzi pęknięcia, przesuszenie skóry oraz sprawi, że odbuduje ona swoja barierę ochronną i zniweluje jej napięcie i ściągnięcie. 

Podobne artykuły

Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry?

Na atopowe zapalenie skóry choruje około 5-20% dzieci i 1-3% dorosłych. Jakie są jego objawy oraz w jaki sposób możemy sobie z nim radzić?

Czytaj więcej

2 KROKI DO IDEALNYCH NÓG NA WIOSNĘ

Świąteczne kalorie próbują odłożyć się w Twoich udach? Nie pozwól, aby zawładnęły nimi na stałe. Nadchodząca wiosna coraz bardziej daje się we znaki, a lada dzień zagości na ulicznych chodnikach. Bądź na to gotowa i zadbaj o idealny wizerunek swoich nóg – niech z dumą wkroczą w nowy sezon razem z Tobą!

Czytaj więcej