WomanMagazine.pl

10 (NAPRAWDĘ DOBRYCH) POWODÓW, BY BIEGAĆ!

Kwiecień i maj to miesiące, w których biegacze wychodzą na ulice. W tym okresie pojawia się najwięcej maratonów, a chęć dostarczenia organizmowi witaminy D prosto ze słońca wydaje się jednoznacznie przekonująca. Zastanawiasz się, czy warto? Woman Magazine rekomenduje tylko najlepsze pomysły, o czym zaraz spróbujemy Cię przekonać!

Standard Post with Image

1. Bieganie zapewni Ci uczucie wolności

Ty decydujesz, gdzie biegniesz, jakim tempem, sama, z muzyką czy z koleżanką… Tylko Ty masz wpływ na to, co zobaczysz. Piękny krajobraz lasu za miastem? Pobiegnij tam! Masz problem lub się nudzisz? Wyjdź z domu biegać... Przez najbliższą godzinę poczujesz wolność, której nikt Ci nie zabierze!

2. Możesz to robić wszędzie

U rodziców na wsi, w pobliskim parku czy w zabytkowym centrum miasta – miejsce Cię nie ogranicza. Oprócz butów nie potrzebujesz do tego tak naprawdę żadnych specjalnych przedmiotów. Jakieś wymówki?;-)

3. Nie musisz długo trenować, by robić to dobrze

Prawie… Wiadomo, że początkowo dość często będzie Cię łapać zadyszka, zwłaszcza jeśli wcześniej nie miałaś do czynienia z treningami, ale nie potrzebujesz nabyć żadnych specjalnych umiejętność – może z wyłączeniem nauki samodyscypliny

4. Wyrobisz sobie kondycję

Wchodzenie po schodach nie będzie już tak bardzo uciążliwe. Zapanujesz nad oddechem i wzmocnisz mięśnie nóg. Dzięki temu będziesz mogła więcej czasu chodzić po centrum handlowym.;-)

5. Zgrabna sylwetka i jędrne uda?

Na zawołanie! Może nie od razu, ale będzie to Twoja dodatkowa motywacja, zwłaszcza jeśli nudzą Cię wieczorne ćwiczenia wykonywane w domu, albo najzwyczajniej o nich zapominasz.

6. To czas dla Ciebie

Jeśli tylko nie zaprosić kogoś, by towarzyszył Ci u boku. Jeśli potrzebujesz się nad czymś poważnie zastanowić lub przemyśleć nową propozycję, będzie to idealny moment na wsłuchanie się w swój wewnętrzny głos.

7. Masz szansę nawiązać nowe znajomości

Nie namawiamy Cię, abyś od razu zaczepiała wszystkich przystojniaków na ulicy, ale z pewnością wspólna pasja łączy. Nie lubisz biegać sama? Napisz na forum Twojego miasta, że szukasz towarzysza/towarzyszki. Dobrze sprawdzi się także Twoja facebookowa tablica. Co Ci szkodzi spróbować?

8. Będziesz dłużej żyć

Przynajmniej tak uważają badacze z University Stanford School of Medicine w USA, którzy obserwowali życie biegaczy przez ponad 20 lat, a wyniki badań były nieporównywalne z osobami, które nie uprawiały żadnego sportu! Dłuższe życie – dobrze to brzmi, dlaczego więc nie zaryzykować?

9. Problemy ze stresem? Od dziś będzie go mniej

Oczywiście, jeśli to właśnie dziś zaczniesz biegać… Bieganie jak każdy sport redukuje poziom stresu nagromadzonego w organizmie, przez co poczujesz się rozluźniona i zrelaksowana.

10. Będziesz prawdziwą wojowniczką!

Być może wiele razy w trakcie powiesz sobie „dość”, bo będziesz bardzo zmęczona (zwłaszcza na początku biegania będzie to nieuniknione). Wtedy właśnie nadarzy się okazja, aby powalczyć ze sobą – jeśli się uda, będziesz z siebie dumna. Co później? Być możesz bieganie na wyznaczony przez siebie czas? Kolejne „życiówki”? Ty decydujesz, Droga Wojowniczko!

 

Podobne artykuły

Czy smartfony w szkole naprawdę szkodzą?

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że rząd Francji zdecydował o całkowitym zakazie używania telefonów komórkowych w szkołach. Czy była to słuszna decyzja? W jaki sposób nowe technologie wpływają na dzieci?

Czytaj więcej

Jak zacząć biegać wiosną?

Niektórzy mówią, że bieganie jest łatwe – wystarczy po prostu zacząć i już. Nie należy jednak podchodzić zbyt lekko do tematu sportów biegowych. Jeśli myślimy o długofalowym zaangażowaniu w ten rodzaj aktywności, dobrze jest się do niego odpowiednio przygotować. Wiosna to idealny moment, by zacząć!

Czytaj więcej