WomanMagazine.pl

Wioski tematyczne – sposób na udane wakacje z dziećmi

Zastanawiasz się jak spędzić urlop lub weekend z dziećmi, ale nie chcesz wyjeżdżać daleko od domu? Jeśli chcesz, aby wyjazd miał edukacyjny charakter i pozwalał na rozwój kreatywności dzieci, postaw na wioski tematyczne! Gwarantują one rozrywkę dla najmłodszych, ale dorośli też nie będą się nudzić.

Standard Post with Image

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących wiosek, jednak pamiętaj, że jest ich znacznie więcej i być może w twojej okolicy znajduje się jedna z nich.

 

Wioska na Stole

Olszyna Dolna, dolnośląskie

Rozkładane stoły znają wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą, że pierwszy taki stół opatentowano w Olszynie Dolnej w 1875 roku. W Wiosce na Stole ty i twoja rodzinka dowiecie się, dlaczego mówimy o pozostawaniu „na szarym końcu”, jak pomysłowo ozdobić stół, poznacie zawody związane z obróbką drewna i weźmiecie udział w warsztatach rękodzielniczych. Od niedawna w Olszynie Dolnej znajdą coś dla siebie także fani geocachingu. Współpraca przy szukaniu kolejnych skrytek na pewno świetnie wpłynie na relacje rodziców z dziećmi.

 

Wioska Ziół i Kwiatów

Mikorowo, pomorskie

W tej kaszubskiej wsi królują zioła i kwiaty. Opiera się na nich większość oferty warsztatowej wioski. Do wyboru m.in.: tworzenie ziołowej biżuterii i kosmetyków naturalnych, aromaterapia, wikliniarstwo, ceramika, a nawet nauka tańca z ogniem. Będąc na Kaszubach z pewnoscią warto urozmaicić wakacje odwiedzinami w Wiosce Ziół i Kwiatów.

 

Wioska Początków Życia

Jajkowo, kujawsko-pomorskie

Chyba każdy z nas zadał sobie kiedyś pytanie: co było pierwsze – jajko, czy kura? Spróbujcie znaleźć odpowiedź w Wiosce Początków Życia, która oferuje gościom atrakcje nie tylko w okresie wielkanocnym. Gry, zabawy oraz warsztaty rękodzielnicze i kulinarne w jajecznej tematyce i to nie tylko dla najmłodszych. Dorośli z pewnością będą zachwyceni możliwością zakupienia lokalnych produktów i degustacją ajerkoniaku.

 

Wioska Mchu i Paproci

Wólka Lesiewska, łódzkie

Wieś jest położona wśród lasów i to stało się jej tematem przewodnim. Dlatego w ofercie warsztatów znajdziecie m.in.: szukanie kwiatu paproci oraz teatrzyk kukiełkowy nawiązujący do tematu przewodniego wioski. Jeśli lubicie wyzwania, spróbujcie pod okiem doświadczonego stolarza stworzyć własne, drewniane pamiątki. Dzięki zajęciom edukacyjnym z pewnością zdobędziecie nową wiedzę o przyrodzie i poczujecie jej bliskość.

 

Kraina 7 Osobliwości

Jabłonka, warmińsko-mazurskie

W malowniczej okolicy Jeziora Omulew znajduje się tajemnicza Kraina 7 Osobliwości. Nazwa nawiązuje do tego, z czego najbardziej dumni są mieszkańcy wioski (jezioro, historia, tradycja, przyroda, kuchnia, trunki i niezwykli ludzie). Jako goście Krainy będziecie mogli wybierać spośród atrakcji wszystkich Osobliwości. Będą to nie tylko zabawy dla dzieci, ale także warsztaty kulinarne i degustacje trunków dla dorosłych.

Podobne artykuły

„Wakacje na Bali”, czyli naturalne kosmetyki marki HAGI

Jak złapać chwilę oddechu i świeżości w środku lata? Może dzięki zapachom: trawy cytrynowej, wanilii, grapefruita, szałwii i cedru - zamkniętym w wysokiej jakości naturalnych produktach..? Przedstawiamy Wam cudowną serię marki Hagi – „Wakacje na Bali”.

Czytaj więcej

Sposób siedzenia wpływa na Twoje samopoczucie!

Czy sposób siedzenia może mieć wpływ na nasz stan psychiczny? Okazuje się, że tak... Dowiedli tego naukowcy z Nowej Zelandii, którzy zbadali zależność pomiędzy depresją a... siedzeniem w pozycji wyprostowanej!

Czytaj więcej