RODZINA PATCHWORKOWA – MODEL NASZYCH CZASÓW?

Autor: Woman Magazine

Rodzina patchworkowa – zrekonstruowana - to taka, gdzie przynajmniej jedno dziecko ma rodzica spoza pary dorosłych tworzących tę rodzinę. To coraz częściej spotykany model związku w Polsce. Czy to już trend? Dlaczego to takie popularne?

Czytaj więcej

RODZICIELSTWO BLISKOŚCI

Autor: Woman Magazine

Pisaliśmy już o różnych modelach wychowania. Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z nowych trendów w wychowywaniu – Rodzicielstwo Bliskości (ang. attachment parenting).

Czytaj więcej

WOLNOŚĆ RODZICIELSKA, A PRAWA I DOBRO DZIECKA

Autor: Woman Magazine

Rodzice wychowują dzieci w dużej mierze według własnych przekonań. Gwarantuje im to prawo naturalne, prawo międzynarodowe, również polskie prawo i Konstytucja.

Czytaj więcej

MAMA SINGIELKA, A NIE SAMOTNA MAMA

Autor: Woman Magazine

Sama wychowujesz dziecko? W porządku! Dziecko wychowywane w niepełnej rodzinie, też może mieć szczęśliwe dzieciństwo i ciepły, fajny dom. Na pewno będzie szczęśliwsze, niż gdyby miało wychowywać się w domu pełnym kłótni, wzajemnych pretensji i negatywnych emocji.

Czytaj więcej

KOŁYSANKA Love&Care.

Autor: Woman Magazine

Rodzinna kołysanka Love&Care – to kolejne działanie realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii Love&Care, promującej rodzicielstwo pełne bliskości i pozytywnych emocji, której organizatorem jest Global Cosmed Group, właściciel marki Bobini Baby.

Czytaj więcej

SIŁA DOTYKU

Autor: WomanMagazine

Starsze pokolenie zwykło mawiać, że dziecka nie powinno się za dużo nosić, bo będzie rozpieszczone. To samo z przytulaniem i całowaniem… Jednak twarde wychowanie niemowlaków już dawno przestało być aktualne, teraz w modzie bliskość i troska. Dowiedz się dlaczego!;-)

Czytaj więcej

GOjump – NOWA FORMA ROZRYWKI DA DZIECI I RODZICÓW!

Autor: WomanMagazine

Nowoczesny park trampolin to atrakcyjna forma rozrywki dla całej rodziny! To wyskokowa alternatywa dla kina czy lodów. To pełna adrenaliny zabawa dla dorosłych i dzieci, już od 4 roku życia!

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Autor: WomanMagazine

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej

PRZYKAZANIA DZIECIĘCEJ MIŁOŚCI (Love&Care)

Autor: WomanMagazine

W domach szczęśliwych rodziców panują określone zasady. Oni wiedzą, że nie tylko podstawowe potrzeby dziecka należy zaspokoić – to nie wystarcza, jeśli chcemy, aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo! Na szczęście z pomocą nadchodzi Bobini z akcją Love&Care i zasadami miłości rodziców do dzieci, które mają przypominać o istocie bezwarunkowego uczucia.

Czytaj więcej

DLACZEGO TRZEBA CZYTAĆ DZIECKU OD NAJMŁODSZYCH LAT

Autor: WomanMagazine

To, że czytanie książek jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką możemy zainteresować dziecko, jest oczywiste. Trzeba to robić. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Woman Magazine szybko je rozwieje!

Czytaj więcej

MUSZYNIANKA DLA POLSKICH PRZEDSZKOLI

Autor: WomanMagazine

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci rozpoczynają swoją edukację, dowiadują się, jak należy postępować i uczą się zachowań społecznych. To także miejsce służące do popularyzowania prawidłowych wzorców zdrowego życia. Muszynianka doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego powstała Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki – program edukacyjny skierowany do dzieci i ich opiekunów z całej Polski!

Czytaj więcej

KOCHAJ I TROSZCZ SIĘ! CZYLI O AKCJI LOVE&CARE

Autor: WomanMagazine

„Love and care!” – tak marka Bobini Baby zachęca do przyłączenia się do akcji dla świeżo upieczonych rodziców. Love&Care to jednak dużo więcej niż zwykłe hasło. To pomoc i zwrócenie uwagi na najważniejsze potrzeby małego dziecka, w trosce o jego prawidłowy rozwój, który trzeba wspierać nieustannie już od chwili narodzin!

Czytaj więcej

DYLEMATY MŁODEGO TATY (LOVE&CARE)

Autor: WomanMagazine

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że właściwa rola ojca zaczyna się, kiedy dziecko jest już większe. Nic bardziej mylnego! Drodzy Panowie, Wasza rola zaczyna się już na samym początku życia płodowego maluszka. A po jego narodzinach jeszcze się wzmacnia, klaruje, precyzuje przez to, że dziecko cały czas bardzo Was potrzebuje, już od pierwszych dni!

Czytaj więcej

OBRAZ WSPÓŁCZESNEGO OJCOSTWA

Autor: WomanMagazine

Tradycyjny obraz ojca, którego rola ogranicza się do utrzymywania rodziny oraz nadania autorytetu, jest już nieco przestarzały. Mężczyzna nadal jest głową rodziny i z pewnością wzbudza szacunek wśród dzieci, ale obecnie dużo bardziej angażuje się w budowanie relacji, przez co z „surowego sędziego” staje się kochanym tatusiem.

Czytaj więcej

CZY TRUDNO BYĆ MAMĄ W XXI WIEKU?

Autor: WomanMagazine

Kiedyś wystarczyło, by dziecko było najedzone i czyste – oto perfekcyjna mama! Współczesne Polki są pod ciągłą presją idealnego wychowywania dziecka. A przecież nasze matki były dużo bardziej „wyluzowane” w tych sprawach i z reguły swobodniej postępowały z nami. XXI wiek coraz częściej rzuca wyzwania, tworząc obraz perfekcyjnej mamy. Czy potrzebnie?

Czytaj więcej