Jesienne propozycje dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry

Autor: Woman Magazine

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na te jesień moc wspaniałych nowości książkowych dla dzieci. Jesteście ciekawi czym tym razem nas zaskoczy?

Czytaj więcej

Jak dbać o skórę kobiet w ciąży i karmiących piersią? - wywiad z Iwoną Czopek zw. z marką BodyBoom

Autor: Woman Magazine

Okres ciąży, połogu i karmienia piersią to czas szczególny dla każdej kobiety. Każda z nas zasługuje wtedy na nieograniczone pokłady troski i uważności ze strony bliskich. Powinnyśmy także same o siebie bardziej zadbać, nie zapominając o… swojej skórze.

Czytaj więcej

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Autor: Woman Magazine

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Z Podwórka na Stadion

Autor: WomanMagazine

Ruszyła XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

Czytaj więcej

Jak zrobić domową ciastolinę?

Autor: WomanMagazine

Wrzesień kojarzy nam się co prawda przede wszystkim z powrotem do szkoły lub przedszkola. Jest to jednak też czas gorszej pogody, gdy wolny czas będziemy spędzać w domu.

Czytaj więcej

„Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności” - recenzja Woman Magazine

Autor: Woman Magazine

Otrzymaliśmy od wydawnictwa MAMANIA dwie małe, niepozorne książeczki do recenzji: „Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności”. Choć niezbyt bogate w słowa, obie okazały się niezwykle pojemne jeśli chodzi o ilość wrażeń, przeżyć i doświadczeń...

Czytaj więcej

Jak urządzić pokój nastolatka?

Autor: WomanMagazine

Rozpoczynający się rok szkolny to moment do którego pilnie się przygotowujemy, w skład tych przygotowań wchodzi również urządzanie pokoju nastolatka. Oto kilka wskazówek, które ułatwią ten proces.

Czytaj więcej

Jak przygotować dziecko do szkoły?

Autor: WomanMagazine

Już za niecałe dwa tygodnie dzieci wrócą do szkół. Niektóre z nich, postawią swoje małe stópki w szkolnych progach, po raz pierwszy! W jaki sposób możemy je do tego debiutu przygotować?

Czytaj więcej

Aktywność w czasie ciąży?

Autor: WomanMagazine

Dziewięć miesięcy ciąży to z jednej strony czas oczekiwania na dziecko oraz przygotowania na jego pojawienie się. To też wbrew pozorom doskonały okres do tego, aby zadbać o swoje ciało. Dzięki temu po porodzie szybciej wrócimy do formy.

Czytaj więcej

Czy Twoje dziecko śpi pod odpowiednią kołderką?

Na sen przeznaczamy około 1/3 życia. Noworodki mogą przespać prawie całą dobę. Im dziecko jest starsze, tym mniej snu potrzebuje, jednak każda mama wie, że nie tylko ilość snu się liczy, ale też jego jakość. Dlatego ważne są warunki w jakich śpi nasza pociecha.

Czytaj więcej

Jak zadbać o wrażliwą skórę okolic pieluszkowych u niemowlaków?

Autor: WomanMagazine

Pieluszki często powodują u maluchów występowanie nieprzyjemnych i uciążliwych zaczerwienień, mogących doprowadzić do tzw. „pieluszkowego zapalenia skóry”. Jak sobie z nimi porodzić? Co zrobić, aby mu zapobiec i szybko zregenerować cienki naskórek? Podpowiemy!

Czytaj więcej

Jak zachęcić dziecko do sportu?

Autor: WomanMagazine

Wyniki badań i opinie specjalistów są zgodne – uprawianie sportu przez dzieci pozytywnie wpływa na ich rozwój psychofizyczny, a pośrednio także na radzenie sobie z nauką. Jak jednak sprawić, aby – przy wielu alternatywach – najmłodsi wybierali sport jako formę spędzenia wolnego czasu?

Czytaj więcej

Jak sprawić by dziecko miało wysokie poczucie własnej wartości?

Autor: WomanMagazine

Proces wychowania to nie lada wyzwanie dla rodzica. Możemy dać naszemu dziecku solidne podstawy, które wykorzysta następnie w dorosłym życiu. W jaki sposób je kształtować?

Czytaj więcej

Jak nie brać sobie za dużo na głowę?

Autor: WomanMagazine

Jako matki często mamy wiele obowiązków, wywiadówka, zakupy, sprzątanie, obiad, odrabianie zadań, jak to wszystko zmieści w grafiku? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

Nawilżanie skóry dziecka – niezbędny krok w pielęgnacji malucha

Autor: WomanMagazine

Istnieje wiele teorii na temat nawilżania skóry dziecka. Niektórzy twierdzą, że nie należy tego robić codziennie inni wręcz odwrotnie, że od 2 do 4 razy na dobę. Czyją opinią powinni kierować się świeżo upieczeni rodzice? Jak nie dać się zwariować w gąszczu informacji? Podpowiemy.

Czytaj więcej