KIEDY DZIECKO SEPLENI

Autor: WomanMagazine

Jowej, łoweł, dowed, wowew, lowel… Nie lekceważ, kiedy Twoje dziecko niepoprawnie wymawia głoski! Nieleczona wada wymowy może prowadzić do zaburzeń rozwoju intelektualnego, a także do utrudnionych kontaktów z rówieśnikami.

Czytaj więcej

GRYPIE MÓWIMY NIE

Autor: WomanMagazine

O tym, że panuje okres wzmożonej zachorowalności, wie każdy, ale coraz więcej słyszy się o szalejącej grypie. Czy Ty i Twoja pociecha macie się czego obawiać? Co robić, aby uchronić się przed szalejącym wirusem?

Czytaj więcej

FUTERKOWE LECZENIE

Autor: WomanMagazine

Posiadanie futrzaka często kojarzone jest nie tyle z obowiązkiem jak z roznoszeniem bakterii. A przecież kiedyś normalnym było posiadanie kota… i to nie jednego! Jak wynika z badań, dziecko wychowywane z kotem ma szansę na lepszy rozwój. Zarówno służy to jego zdrowiu, jak i pomaga w radzeniu sobie z emocjonalnymi trudnościami.

Czytaj więcej

KIEDY SWĘDZĄ DZIĄSEŁKA

Autor: WomanMagazine

Tego etapu nie da się przeskoczyć. Prędzej czy później każdej mamie przyjdzie się zmierzyć z ząbkowaniem. Warto jak najszybciej rozpoznać objawy u dziecka, dzięki czemu będzie można lepiej zrozumieć malucha i tym samym pomóc, zmniejszając bolące stany.

Czytaj więcej

HISTORIA TESTU CIĄŻOWEGO

Autor: WomanMagazine

Być może trudno nam dzisiaj uwierzyć, ale pierwsze testy ciążowe były wykonywane już w starożytności. W końcu to jedno pytanie w życiu kobiety istniało od zawsze „czy jestem w ciąży?”. Początkowo nie były to zaawansowane metody sprawdzenia, czy kobieta może spodziewać się potomstwa, ale z pewnością były to sposoby z wyobraźnią.

Czytaj więcej

WIELORAZOWE I EKOLOGICZNE PIELUCHY – CZY WARTO?

Autor: WomanMagazine

Każda mama pragnienie komfortu dla swojego dziecka. Na szczęście obecne czasy dostarczają ku temu coraz więcej możliwości. Jednorazowe tradycyjne pampersy często zostawiają odparzenia na dziecięcej skórze lub wywołują alergię.

Czytaj więcej

JAK NARODZINY DZIECKA WPŁYNĄ NA NASZE ŻYCIE?

Autor: WomanMagazine

To pytanie, które zadaje lub zadawała sobie każda z nas. Z niektórych zmian nie zdajemy sobie sprawy a wielu z nich się nie spodziewamy, bo oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego.

Czytaj więcej

EFEKT MOZARTA TO MIT?

Autor: WomanMagazine

Fakty wskazują, że Efekt Mozarta to pięknie brzmiący mit. Badania potwierdziły, że słuchanie muzyki klasycznej nie podnosi inteligencji dziecka i nie ma bezpośredniego wpływu na jego rozwój. Trend mocno kreowany przez media doczekał się wpisu do publikacji zawierającej 50 mitów współczesnej psychologii. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…

Czytaj więcej