DLACZEGO TRZEBA CZYTAĆ DZIECKU OD NAJMŁODSZYCH LAT

Autor: WomanMagazine

To, że czytanie książek jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką możemy zainteresować dziecko, jest oczywiste. Trzeba to robić. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Woman Magazine szybko je rozwieje!

Czytaj więcej

MUSZYNIANKA DLA POLSKICH PRZEDSZKOLI

Autor: WomanMagazine

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci rozpoczynają swoją edukację, dowiadują się, jak należy postępować i uczą się zachowań społecznych. To także miejsce służące do popularyzowania prawidłowych wzorców zdrowego życia. Muszynianka doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego powstała Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki – program edukacyjny skierowany do dzieci i ich opiekunów z całej Polski!

Czytaj więcej

KOCHAJ I TROSZCZ SIĘ! CZYLI O AKCJI LOVE&CARE

Autor: WomanMagazine

„Love and care!” – tak marka Bobini Baby zachęca do przyłączenia się do akcji dla świeżo upieczonych rodziców. Love&Care to jednak dużo więcej niż zwykłe hasło. To pomoc i zwrócenie uwagi na najważniejsze potrzeby małego dziecka, w trosce o jego prawidłowy rozwój, który trzeba wspierać nieustannie już od chwili narodzin!

Czytaj więcej

DYLEMATY MŁODEGO TATY (LOVE&CARE)

Autor: WomanMagazine

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że właściwa rola ojca zaczyna się, kiedy dziecko jest już większe. Nic bardziej mylnego! Drodzy Panowie, Wasza rola zaczyna się już na samym początku życia płodowego maluszka. A po jego narodzinach jeszcze się wzmacnia, klaruje, precyzuje przez to, że dziecko cały czas bardzo Was potrzebuje, już od pierwszych dni!

Czytaj więcej

OBRAZ WSPÓŁCZESNEGO OJCOSTWA

Autor: WomanMagazine

Tradycyjny obraz ojca, którego rola ogranicza się do utrzymywania rodziny oraz nadania autorytetu, jest już nieco przestarzały. Mężczyzna nadal jest głową rodziny i z pewnością wzbudza szacunek wśród dzieci, ale obecnie dużo bardziej angażuje się w budowanie relacji, przez co z „surowego sędziego” staje się kochanym tatusiem.

Czytaj więcej

CZY TRUDNO BYĆ MAMĄ W XXI WIEKU?

Autor: WomanMagazine

Kiedyś wystarczyło, by dziecko było najedzone i czyste – oto perfekcyjna mama! Współczesne Polki są pod ciągłą presją idealnego wychowywania dziecka. A przecież nasze matki były dużo bardziej „wyluzowane” w tych sprawach i z reguły swobodniej postępowały z nami. XXI wiek coraz częściej rzuca wyzwania, tworząc obraz perfekcyjnej mamy. Czy potrzebnie?

Czytaj więcej

BOBINI BABY Z AKCJĄ Love&Care

Autor: WomanMagazine

W marcu ruszyła kampania społeczna Love&Care, której organizatorem jest Firma Global Cosmed Group, właściciel marki Bobini Baby. Jej głównym założeniem jest propagowanie pozytywnych emocji, jakie powinniśmy pielęgnować w rodzinie od najmłodszych lat. Najważniejsze zasady Love&Care: Kochaj, przytulaj, wspieraj, słuchaj, rozmawiaj…

Czytaj więcej

KIEDY DZIECKO SEPLENI

Autor: WomanMagazine

Jowej, łoweł, dowed, wowew, lowel… Nie lekceważ, kiedy Twoje dziecko niepoprawnie wymawia głoski! Nieleczona wada wymowy może prowadzić do zaburzeń rozwoju intelektualnego, a także do utrudnionych kontaktów z rówieśnikami.

Czytaj więcej

GRYPIE MÓWIMY NIE

Autor: WomanMagazine

O tym, że panuje okres wzmożonej zachorowalności, wie każdy, ale coraz więcej słyszy się o szalejącej grypie. Czy Ty i Twoja pociecha macie się czego obawiać? Co robić, aby uchronić się przed szalejącym wirusem?

Czytaj więcej

FUTERKOWE LECZENIE

Autor: WomanMagazine

Posiadanie futrzaka często kojarzone jest nie tyle z obowiązkiem jak z roznoszeniem bakterii. A przecież kiedyś normalnym było posiadanie kota… i to nie jednego! Jak wynika z badań, dziecko wychowywane z kotem ma szansę na lepszy rozwój. Zarówno służy to jego zdrowiu, jak i pomaga w radzeniu sobie z emocjonalnymi trudnościami.

Czytaj więcej

KIEDY SWĘDZĄ DZIĄSEŁKA

Autor: WomanMagazine

Tego etapu nie da się przeskoczyć. Prędzej czy później każdej mamie przyjdzie się zmierzyć z ząbkowaniem. Warto jak najszybciej rozpoznać objawy u dziecka, dzięki czemu będzie można lepiej zrozumieć malucha i tym samym pomóc, zmniejszając bolące stany.

Czytaj więcej

HISTORIA TESTU CIĄŻOWEGO

Autor: WomanMagazine

Być może trudno nam dzisiaj uwierzyć, ale pierwsze testy ciążowe były wykonywane już w starożytności. W końcu to jedno pytanie w życiu kobiety istniało od zawsze „czy jestem w ciąży?”. Początkowo nie były to zaawansowane metody sprawdzenia, czy kobieta może spodziewać się potomstwa, ale z pewnością były to sposoby z wyobraźnią.

Czytaj więcej

WIELORAZOWE I EKOLOGICZNE PIELUCHY – CZY WARTO?

Autor: WomanMagazine

Każda mama pragnienie komfortu dla swojego dziecka. Na szczęście obecne czasy dostarczają ku temu coraz więcej możliwości. Jednorazowe tradycyjne pampersy często zostawiają odparzenia na dziecięcej skórze lub wywołują alergię.

Czytaj więcej

JAK NARODZINY DZIECKA WPŁYNĄ NA NASZE ŻYCIE?

Autor: WomanMagazine

To pytanie, które zadaje lub zadawała sobie każda z nas. Z niektórych zmian nie zdajemy sobie sprawy a wielu z nich się nie spodziewamy, bo oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego.

Czytaj więcej

EFEKT MOZARTA TO MIT?

Autor: WomanMagazine

Fakty wskazują, że Efekt Mozarta to pięknie brzmiący mit. Badania potwierdziły, że słuchanie muzyki klasycznej nie podnosi inteligencji dziecka i nie ma bezpośredniego wpływu na jego rozwój. Trend mocno kreowany przez media doczekał się wpisu do publikacji zawierającej 50 mitów współczesnej psychologii. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…

Czytaj więcej