WomanMagazine.pl

Smart pomocnicy podczas urlopu macierzyńskiego

Urlop macierzyński to czas, kiedy jedną z najważniejszych rzeczy staje się zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Czy istnieją nowe technologie, które będą w stanie ci w tym pomóc? Oczywiście, że tak. Wiele rozwiązań typu smart home możesz wykorzystać właśnie w tym celu.

Standard Post with Image

Monitor oddechu

O bezpieczny sen dziecka można zadbać, nabywając elektroniczny monitor oddechu. Umieszcza się go między materacem a stelażem łóżeczka, dlatego dziecko nie ma do niego dostępu. Urządzenie natychmiast wysyła powiadomienie, kiedy maluch zacznie zbyt płytko oddychać lub nastąpi bezdech. Zapewnia to szybką reakcję oraz bezpieczeństwo pociechy podczas snu.

Czujniki

Każdej matce może się zdarzyć chwila nieuwagi. Czasami może to skutkować niebezpieczną sytuacją, np. zostawieniem włączonego piekarnika przed wyjściem na spacer. Aby móc szybko zareagować na zagrożenie, warto nabyć inteligentne czujniki dymu i czadu, które natychmiastowo wyślą powiadomienie na telefon, w razie wykrycia zagrożenia. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo podczas tych dni, kiedy wszystko dzieje się szybko.

Domofon

Słyszysz dzwonek do drzwi, jednak nie możesz do nich podejść (np. kąpiesz lub karmisz dziecko). Warto w tej sytuacji posiadać domofon z kamerą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz szybko sprawdzić, kim jest twój gość i otworzyć mu za pomocą telefonu. Nowoczesne dzwonki umożliwiają także rozmowę z osobą po drugiej stronie, bez konieczności otwierania drzwi jak np. DP1 od EZVIZ. W ten sposób możesz np. poprosić kuriera o zostawienie paczki przed wejściem.

Elektroniczna niania

Od wielu lat na rynku istnieje już tak zwane urządzenie nazywane elektroniczną nianią. Rozwiązanie to umożliwia słuchania śpiącego dziecka. Aktualnie można do tego wykorzystać kamerę, która pozwoli również kontrolować czy dziecko leży w odpowiedniej pozycji lub, czy się obudziło. Jedną z takich kamer oferuje marka EZVIZ. Model C6TC pozwala na rejestrowanie obrazu całego pokoju, dzięki funkcji obrotu 340° w pionie oraz 90° w poziomie. Urządzenie daje ci także możliwość obserwacji dziecka w nocy. Kamera jest cicha, dlatego nie musisz się martwić, że obudzisz swoją pociechę.

Kontakt z nianią

Kamery wykorzystuje się także do obserwacji niani podczas opieki nad dzieckiem. Aktualnie takie urządzenie pozwala nam również na bezpośredni, natychmiastowy kontakt z opiekunką przez połączenie audiowizualne, które można wykonać z telefonu, a zostanie odebrane przez kamerę. Taką funkcję posiada również wspomniana wyżej kamera C6TC firmy EZVIZ. Jest to dużym ułatwieniem, ponieważ opiekunka, zajmując się dzieckiem, nie zawsze ma możliwość odebrania telefonu.

Bezpieczne dzieciństwo

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczny dom, w którym liczba potencjalnych zagrożeń będzie prawie znikoma. W tym celu na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań technologicznych z zakresu smart home. Nie tylko pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa, ale i odciążają każdego rodzica w codziennych sytuacjach. Mogą one okazać się szczególnie pomocne podczas urlopu macierzyńskiego, pomagając świeżo upieczonej mamie w nowych obowiązkach. Co więcej, przydadzą się one także w przyszłości - smart home jest opłacalną inwestycją na wiele lat.

Podobne artykuły

Jak dbać o siebie podczas kuracji antybiotykowej?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym łatwo o infekcję. Niezbędna może okazać się wówczas terapia antybiotykiem. W jaki sposób wspomóc organizm, aby lepiej poradził sobie z chorobą oraz skutkami ubocznymi zażywania leków?

Czytaj więcej

Jak zachować się podczas burzy

Gdy nagle załamuje się pogoda – nadciągają ciemne chmury, zrywa się wiatr, a pierwsze krople deszczu szybko zamieniają się w rzęsistą ulewę – chcemy jak najszybciej znaleźć schronienie. To całkiem naturalne. Szukamy więc daszków, drzew o rozłożystych koronach, przystanków autobusowych…

Czytaj więcej