WomanMagazine.pl

Na rynek wchodzą pierwsze na świecie kolorowe smoczki bez ani śladu plastiku

Dziś wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi niszczycielskiego wpływu tworzyw sztucznych na środowisko i dlatego coraz głośniej domagamy się rozwiązań pozbawionych plastiku. Jednocześnie wielu rodziców poszukuje kolorowych i estetycznych produktów, które będą pasować do modnych ubranek ich dzieci.

Standard Post with Image

Duńska marka Hevea znalazła na to idealne rozwiązanie – bezpieczne dla zdrowia maluchów i przyrody smoczki z naturalnego kauczuku. Właśnie mają swoją premierę pierwsze kolorowe modele.

Proekologiczna zmiana jest wyjątkowo widoczna w branży artykułów dziecięcych. Świetnym przykładem mogą być tutaj kolorowe smoczki, wykonane z naturalnego kauczuku - materiału w całości roślinnego. Przy produkcji całej tej kolekcji marka Hevea mocno położyła nacisk na dbałość o środowisko naturalne. Dlatego gryzaczki są pozbawione tworzyw sztucznych, nietoksyczne i barwione za pomocą zatwierdzonych przez lekarzy barwników mineralnych, które są naturalne. Smoczki dostępne są w sześciu modnych wersjach kolorystycznych – twilight blue, moss green, shiitake grey, milky white, watermelon i cantaloupe. Ponieważ takie gadżety wymienia się średnio co dwa miesiące, można poznać wszystkie barwy. Gryzaki mają też otwory wentylacyjne w ciekawych kształtach:  kwiatków, kaczek czy koron. Efekt? Rodzice na całym świecie mogą być modni, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia ilości używanego plastiku.

Premiera tych produktów wpisuje się w szeroko zakrojone działania ekologów w oparciu o opublikowany rok temu głośny raport Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu, funkcjonującego przy ONZ. Zgodnie z nim ludzkość ma w tej chwili tylko 11 lat na uratowanie Ziemi, inaczej nie mamy szans na zatrzymanie globalnego ocieplenia i czeka nas wszystkich nieodwracalna katastrofa.

- Ponad 10 lat temu rozpoczęłam budowę Hevea, a moją główną motywacją była chęć zrobienia czegoś lepiej: dla planety i dla kolejnych pokoleń. Nie przestajemy rozwijać się jako firma, z dumą dostarczając przyjazne środowisku i nietoksyczne rozwiązania rodzicom na całym świecie – wyjaśnia Terese Hoffeldt, twórczyni duńskiej marki.  - Kolorowe smoczki są produkowane w taki sam sposób, jak nasze dobrze znane smoczki klasyczne i są tej samej doskonałej jakości. Jedyna różnica to dodatek naturalnych pigmentów, by rodzice mogli dopasować je do stylowych ubranek swoich dzieci - dodaje.

Co jeszcze wyróżnia te produkty? Razem z uchwytem zostały one odlane w całości. Taka forma eliminuje potencjalnie niebezpieczne sytuacje, a  przy właściwym używaniu smoczki zawsze będą czyste. Brak szczelin, łączeń i tego rodzaju zakamarków oznacza zwyczajnie brak miejsc, w których zbiera się brud, powstają bakterie i może rozwijać się pleśń. Diabeł jednak tkwi w szczegółach, a jest nim zastosowany materiał, czyli naturalny kauczuk. Nie uświadczymy w tych produktach ani grama fatalnych dla organizmu PCV (polichlorku winylu), BPA (bisfenolu A) i ftalanów -  soli i estrów kwasu ftalanowego. Kauczuk pozyskuje się w sposób zrównoważony z wiecznie zielonych drzew Hevea Brasiliensis, pozostaje on w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka. Każdy rodzic i szkrab na pewno doceni też jego elastyczność, przyjemność w dotyku i wytrzymałość. Jeśli smacznie śpiący niemowlak wypuści z ust taki gryzak i przekręci się na bok, nie odciśnie mu się on na buzi.

Cała guma ze zużytych gryzaków jest ponownie wykorzystywana. Tak samo w pełni recyklingowane są ich opakowania. Istotną ciekawostką jest fakt, że po zużyciu smoczek można spokojnie zakopać w ogródku, gdzie zostanie rozłożony przez mikroorganizmy.

Warto wspomnieć, że te produkty dla swoich pociech wybierają takie gwiazdy jak Orlando Bloom, Miranda Kerr, Alicia Keys i Evangeline Lilly. 

Najnowsze smoczki są dostępne w dwóch rozmiarach - dla dzieci w wieku 0-3 msc-y i 3-36 msc-y. Znajdziemy je w wybranych sklepach w 50 krajach, również w Polsce.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.heveaplanet.com.

Podobne artykuły

NAJMODNIEJSZY KOŃ NA ŚWIECIE

Wydawało się, że już nic nie zadziwi naszych oczu. A jednak! Po słodkich outfitach dla psów amerykańskich gwiazd postanowiono pójść o krok dalej. Wymyślono strój dla… konia! I to w niebagatelnym stylu, bo samego zainteresowanego zdobi prawdziwy, skrojony na miarę garnitur, na dodatek tweedowy!

Czytaj więcej
Miłosne zwyczaje

MIŁOSNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE

Ile na świecie par, tak różne oblicza słowa „miłość”. Jedne wynikają z upodobań zakochanych, drugie zależą od narzuconych przez miejsce pochodzenia zwyczajów. W końcu nie bez powodu mówi się, że co kraj to obyczaj, a do tego miłosny!

Czytaj więcej