WomanMagazine.pl

Magnez dla przyszłej mamy

Przyszła i karmiąca mama musi zadbać o potrzeby dietetyczne zarówno swoje, jak i dziecka. Oczywiście nie jest to równoznaczne z przysłowiowym „jedzeniem za dwoje”, trzeba jednak mieć na uwadze, iż w tym okresie kobieta potrzebuje więcej witamin i minerałów. W ciąży zapotrzebowanie na magnez wzrasta nawet dwukrotnie, co oznacza, że przyszłe mamy powinny spożywać 400 mg magnezu na dobę.

Standard Post with Image

Wynika to zarówno ze wzrostu objętości krwi kobiety, jak i z potrzeb rozwijającego się płodu.

 

Magnez jest ważny dla zdrowia i samopoczucia mamy, jak również dla prawidłowego rozwoju dziecka w jej łonie. – Magnez bierze aktywny udział w rozwoju płodu, zwłaszcza układu nerwowego i kości, zapewnia też właściwy przyrost wagi dziecka – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Już od pierwszych dni ciąży magnez pomaga zwalczać nudności i wymioty, a po porodzie poprawia samopoczucie. Ale nie tylko. Dzięki temu, że rozluźnia mięśnie, może zapobiegać zbyt wczesnym skurczom macicy, chroniąc przed przedwczesnym porodem i poronieniami. Brak magnezu może powodować zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, skurcz mięśni, zaparcia czy bezsenność.

Naturalny magnez

Kobiety ciężarne i karmiące ze szczególną uwagą powinny zatem przestrzegać zasad dobrze zbilansowanej, zdrowej diety. – W dostarczeniu odpowiedniej dawki magnezu pomocne będzie picie naturalnej wody mineralnej z magnezem – i to już od pierwszych dni ciąży – mówi dr Agnieszka Leciejewska. – A ponieważ magnez zawarty w wodzie mineralnej Magnesia jest bardzo dobrze przyswajalny, może skutecznie uzupełniać ewentualne niedobory, łagodząc dolegliwości z jakimi zmagają się kobiety ciężarne (zaparcia, nudności, obrzęki nóg w drugim trymestrze ciąży oraz nocne skurcze łydek). Picie wody z magnezem jest ważne także po porodzie. Zapewnia odpowiednie nawodnienie i wytwarzanie wystarczającej ilości mleka najlepszego dla rozwijającego się maluszka.

Wodę naturalną MAGNESIA wyróżnia prawdopodobnie największa zawartość naturalnego magnezu wśród produktów w tej kategorii na polskim rynku. W jednym litrze MAGNESII znajduje się aż 170 mg magnezu – co oznacza, że nieco ponad 2 litry wody zapewnią niezbędną dla kobiety ciężarnej dzienną dawkę magnezu. Woda MAGNESIA jest wodą średniozmineralizowaną – można ją pić codziennie i skutecznie uzupełniać poziom magnezu, bez obciążania organizmu nadmiarem innych minerałów (zwłaszcza sodu).

MAGNESIA jest pobierana bezpośrednio ze źródła, na chronionych terenach Sławkowskiego Lasu w okolicach Karlowych Warów. W głębinach woda w naturalny sposób wzbogaca się o minerały ze skalistego podłoża. MAGNESIA uzyskuje swoją wyjątkową zawartość magnezu dzięki unikalnym skałom serpentynitowym. Woda z obszaru infiltracyjnego przepływa przez kilka warstw skał, które działają jak naturalny filtr. Dzięki nim woda jest chroniona przed jakimkolwiek wpływem cywilizacji.

Podobne artykuły

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej