WomanMagazine.pl

Książki na Dzień Dziecka - recenzje Woman Magazine

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca, a więc Dzień Dziecka. Jeśli nadal zastanawiacie się, co sprawić z tej okazji swoim milusińskim, mamy dla Was kilka podpowiedzi. Jako prezent serdecznie polecamy… podarunek z… uwagi, miłości i chwilki swojego czasu!

Standard Post with Image

 

To może być wspólne wyjście do kina, do lodziarni, wypad nad jezioro lub miłych klika godzin poświęconych na wartościowej lekturze - wspólnej i niebanalnej. Prezentujemy dziś cztery interesujące książki, które naszym zdaniem, świetnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Dziecka.

 

Przenosimy się do baśniowej krainy

 

Tytuł: „Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu”

Autor: L.Frank Baum

Tłumaczenie: Stefania Wortman

Ilustracje: Adam Kilian

Wydawnictwo: Dwie Siostry

 

Znacie zapewne historię Dorotki porwanej wraz z jej psiakiem Toto z domu przez tornado i pozostawionej w krainie Manczkinów..? Jeśli nadal jej nie kojarzycie, pamięć przywrócą Wam towarzysze ich przygód – Strach na Wróble, Blaszany Drwal oraz Tchórzliwy Lew. Mowa oczywiście o „Czarnoksiężniku z Krainy Oz”.

Wydawnictwo Dwie Siostry wydało tę powieść w ramach cyklu „Mistrzowie Ilustracji”, nadając jej nowy tytuł – „Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu” oraz ubarwiając cudnymi ilustracjami Adama Kiliana. Po tę powieść warto sięgnąć nie tylko ze względu na grafiki (są przepiękne), ale oczywiście też – na samą treść. To książka o prawdziwej sile uczuć oraz wierze we własne możliwości. Każde dziecko powinno ją poznać, a każdy rodzic – przypomnieć sobie wartości z niej płynące.

Książka jest wydana w niedużym formacie (takie nieregularnie A5 ;-)). Sprawdzi się jako miła lektura na kanapie przy kubku kakao, jak również jako towarzysz wakacyjnych wojaży. Zmieści się do każdej torby!

Seria „Mistrzowie ilustracji” wydawnictwa Dwie Siostry to wydania najlepszych powieści dziecięcej literatury światowej, ubrane w zupełnie nowe ilustracji najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji.

 

Pomajsterkujmy razem!

 

Tytuł: „Rozwiń swoją wyobraźnię. Myśl i twórz jak wynalazca”

Autor: Temple Grandin

Tłumaczenie: Witold Turopolski

Wydawnictwo: Insignis

 

Czas spędzony z dzieckiem jest niezwykle ważny – dla każdej ze stron. Może warto przenieść się jeszcze w inny sposób do czasów dzieciństwa i spróbować zrobić coś z niczego, a przy fachowej pomocy wynalazczyni - Temple Grandin przy okazji zaimponować własnemu dziecku..?

Ogłaszamy Dzień Dziecka – Dniem Wspólnego Majsterkowania! Zróbmy razem kalejdoskop, prostą studnię życzeń, żaglówkę, helikopter lub oparty za złudzeniu optycznym – pokój Amesa, ale najpierw – przygotujmy samodzielnie swój własny czerpany papier! 

Książka Temple Grandin to nie tylko zbiór gotowych projektów do wykonania. To też klucz do otwarcia drzwi własnej wyobraźni! Znajdziemy w niej bowiem także opisy wielkich wynalazków, patentów, a przy okazji nauczymy się jak myśleć jak wynalazca. Pomogą nam w tym fragmenty, opowiadające o podejściu do tworzenia przez samą Grandin, ale także historie wielkich wynalazców.

 

Na tropie znikających… zamków

 

Tytuł: „Ture Sventon w Paryżu”

Autor: Ake Holmberg

Tłumaczenie: Justyna Czechowska

Ilustracje: Sven Hemmel

Wydawnictwo: Dwie Siostry

 

Siedząc wspólnie na kanapie i popijając lemoniadę możemy przenieść się także do Paryża, by wraz z detektywem Turem Sventonem rozwikłać zagadkę zamku, który… zniknął. To jedna z książek z cyklu opowieści o nietuzinkowym detektywie. Może być świetnym preludium do czytania treści wymagających gruntownej analizy faktów i łączenia ich ze sobą w sensowną całość. Takie wrażenia, nam dorosłym, dostarczają wszakże kryminały. Detektywistyczna powieść Ake Holmberga jest świetną „kryminalną” alternatywą dla dzieci.

„Ture Sventon w Paryżu” został wydany przez wydawnictwo Dwie Siostry w cyklu „Mistrzowie Światowej Ilustracji”. W tej serii pojawiają się światowe hity literatury dziecięcej w polskich tłumaczeniach z oryginalnymi genialnymi ilustracjami, których dotąd polski młody czytelnik nie miał szansy w rodzimych wydaniach podziwiać. Serdecznie polecamy fanom rozpracowywania szyfrów i rozwiązywania zagadek!

 

Cały świat jest nasz – czyli palcem po mapie ku przygodzie!

 

Tytuł: „MAPY, których nie masz”

Autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Wydawnictwo: Dwie Siostry

 

Znacie „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich? To atlas, który przebojem wdarł się na półki książek dziecięcych. Jego pierwotna wersja zawierała 51 ogromnych map, prezentujących 42 kraje i 6 kontynentów. Wielka siła tych map, polega na sprytnym upstrzeniu ich małymi ilustracjami z niewielką ilością tekstu. Dzięki temu, w ich konturach odnajdziemy nie tylko elementy ukształtowania terenu, ale i ciekawostki dotyczące, fauny, flory oraz szeroko pojętej kultury danego kraju.

Moje dzieci uwielbiają to pierwsze wydanie z 2012 roku. Po drodze zostały wydane „Mapy” z kolejnymi krajami. Teraz w naszych rękach wylądowały „MAPY, których nie masz”, czyli uzupełnienie do podstawowego, niebieskiego wydania. To 24 kolejne preteksty do odkrywania naszego pięknego świata. „Tym razem zobaczycie fiordy w Norwegii, skalne świątynie w Etiopii i gauczów na argentyńskiej pampie. Na Kubie zatańczycie rumbę, w Portugalii posłuchacie fado, a w Iranie odwiedzicie perskie ogrody”…

To idealny prezent, zapewniający niespieszne wspólne wędrowanie palcami po kolejnych mapach i odkrywanie nieznanych, wyjątkowych, zadziwiających miejsc, a może przy okazji, zaplanujecie kierunek kolejnych wakacji..?

Podobne artykuły

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej

GALA OTWARCIA WOMAN MAGAZINE

8 kwietnia 2016 r. w Hotelu Kossak w Krakowie odbędzie się gala otwarcia nowego magazynu online, dedykowanego współczesnym kobietom. Event rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do ok. 22. Dla gości przewidziano wiele atrakcji! Wstęp wolny!

Czytaj więcej