WomanMagazine.pl

Jak zrobić domową ciastolinę?

Wrzesień kojarzy nam się co prawda przede wszystkim z powrotem do szkoły lub przedszkola. Jest to jednak też czas gorszej pogody, gdy wolny czas będziemy spędzać w domu.

Standard Post with Image

Właśnie dlatego warto poszukać alternatywnych źródeł zabawy. Poniżej prezentujemy Wam przepis na domową ciastolinę. Samą frajdę przyniesie nam już wspólne jej wytwarzanie, nie mówiąc o tworzeniu kształtów czy stworków.

Rzeczy niezbędne do stworzenia ciastoliny:

-2 szklanki mąki pszennej,
-1 szklanka soli,
-2 łyżki oleju roślinnego,
-1,5 szklanki wrzącej wody,
-barwniki spożywcze,
-2 łyżki proszku do pieczenia.

Pod ręką miejmy też miskę i gumowe rękawiczki. 

Do miski wsypujemy mąkę, sól i olej, całość zalewamy gorącą wodą. Składniki mieszamy, jeśli istnieje taka konieczność możemy chwilę odczekać, by woda nie poparzyła nam dłoni lub użyć drewnianej łyżki. Masę wyrabiamy do momentu, aż zacznie przypominać konsystencją doskonale znaną nam ciastolinę. Następnie dzielimy ją na części i dodajemy wybrane przez nas barwniki. Gotowe! Teraz pora na świetną zabawę. Możemy przygotować wykałaczkę, którą będziemy robić dziury w trakcie tworzenia małych arcydzieł. Przydać może się też makaron, który pozwoli odciskać różne wzory oraz wykrawaczki do ciasta i wałek do wałkowania ciastoliny.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej