WomanMagazine.pl

Jak urządzić pokój nastolatka?

Rozpoczynający się rok szkolny to moment do którego pilnie się przygotowujemy, w skład tych przygotowań wchodzi również urządzanie pokoju nastolatka. Oto kilka wskazówek, które ułatwią ten proces.

Standard Post with Image

Po pierwsze rozmowa

Nastolatek nie jest już dzieckiem o czym na pewno zdążył nas już niejednokrotnie poinformować w trakcie rozmów. Dlatego urządzanie pokoju dla nastolatka może być trudne, nastolatek będzie szukał bowiem własnego stylu, szczególnie ważna dla niego będzie również możliwość wyrażenia siebie. Jak powinien wyglądać młodzieżowy pokój, by spodobał się dorastającemu dziecku? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nasz podopieczny ma zazwyczaj jasno sprecyzowane oczekiwania. Dlatego najlepiej usiąść wspólnie z dzieckiem i porozmawiać o tym, jakie ma oczekiwania względem pokoju, mebli, czy co chciałby w nim mieć. Jeśli trudno mu sprecyzować dokładnie jego oczekiwania, warto poszukać inspiracji w internecie. Weźmy pod uwagę również, że pokój dziecka ma służyć z jednej strony do nauki z drugiej do odpoczynku. Powinien być więc odpowiednio oświetlony oraz rozplanowany. Ostateczny kształt pokoju uzależniony będzie od zainteresowań dziecka. 

Po drugie pomysł

W pokoju dziecka nie mogło zabraknąć miejsca na zabawę, teraz musimy liczyć się również z odwiedzinami rówieśników. A co jeśli pokój dziecka jest bardzo mały? Czy możemy jakoś optycznie powiększyć powierzchnię? Zdecydowanie tak, w takim przypadku warto wybrać białe meble do pokoju w ten sposób nawet mały pokój będzie wydawał się bardziej przestronny. Białe meble powinny być proste, łatwe do czyszczenia i modne. Warto postawić na meble modułowe zamiast meblościanki. Można też postawić na łóżko na antresoli. Pod tą konstrukcją znajdziemy miejsce na szuflady, szafki, biurko, albo ulokowanie kanapy.

A co z kolorem?

W kwestii koloru również powinniśmy zdać się na nasze dziecko. Coraz więcej nastolatków wybiera stonowane szarości, biel, czerń, turkus czy miętę. Obecnie ucieka się od malowania wszystkich ścian na jeden kolor, dlatego możemy postawić na mocny kolor na jednej z nich na przykład czerń, granat czy mocne kolory pokroju czerwieni.

Absolutny must have

Pewne elementy muszą wystąpić bezsprzecznie w przypadku pokoju dziewczyny, będzie to garderoba lub duża szafa na ubrania. Dziewczynie przyda się również lustro. W przypadku chłopaka przyda się natomiast miejsce na sprzęt grający albo miejsce do ćwiczeń. Jeśli chcemy ozdobić pokój nastolatka możemy wykorzystać fototapetę. Może też przydać się tablica korkowa, na której nasze dziecko powiesi zdjęcia przyjaciół. 

Pamiętajmy, że nie zawsze musimy meblować i urządzać pokój od zera, możemy wykorzystać dotychczasowe meble, ale na przykład je przemalowując. Ładny efekt da też przemalowanie pokoju.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej