WomanMagazine.pl

JAK NARODZINY DZIECKA WPŁYNĄ NA NASZE ŻYCIE?

To pytanie, które zadaje lub zadawała sobie każda z nas. Z niektórych zmian nie zdajemy sobie sprawy a wielu z nich się nie spodziewamy, bo oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego.

Standard Post with Image

Większość z nas marzy o dziecku spokojnym, które nie ma problemów z zasypianie i jedzeniem, które na widok rodziców słodko się uśmiecha, a kiedy płacze łatwo je uspokoić. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne. Może się okazać, że nasze maleństwo ma dużo energii przez cały dzień, a i w nocy będzie lubiło podokazywać. Wśród dzieci nierzadkie są też problemy z jedzeniem, dziecięcymi przypadłościami i chorobami.            

Życie po powrocie ze szpitala niejednokrotnie zostaje przewrócone do góry nogami. Nierzadko wszystko co robimy, zostaje podporządkowane dziecku. Już nie możemy sobie pozwolić na to, co zazwyczaj było naszym codziennym rytuałem. Nowy członek naszej rodziny wymaga troski przez całą dobę. W pierwszych tygodniach może nawet dochodzić do sytuacji, kiedy większość swoich potrzeb będziesz musiała odłożyć na bok, by Twoje dziecko było odpowiednio pielęgnowane i zadbane.

Relacje z partnerem

Oczywistym jest to, że dziecko zaraz po urodzeniu będzie zabierać nam większość czasu i energii. Całe dnie i niekiedy noce spędzamy na pielęgnowanie naszego malucha i zapewnianie mu wszystkiego, co jest mu potrzebne. Kiedy mamy wolną chwilę, a nasze dziecko w końcu zasnęło, myślimy tylko o tym, żeby choć na chwilę położyć się spać. Gdzie w takim natłoku obowiązków i własnych potrzeb znaleźć czas dla naszego partnera? Jest to bardzo trudne, ale o to również powinnyśmy zadbać. Postaraj się w tej kwestii być wyrozumiała zarówno dla siebie jak i dla niego. Twój partner wie, albo przynajmniej czuje, że teraz dziecko jest najważniejsze, a większośc jego dotyczasowych zajęć i obowiązków zostaje sprowadzonych do zarabiania pieniędzy i doraźnej pomocy przy opiekowaniu się maleństwem. Daj sobie i jemu czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Pamiętaj też o tym, by dużo rozmawiać z partnerem, nie tylko o dziecku, które i tak przynajmniej przez jakiś czas będzie tematem numer jeden większości waszych konwersacji, ale też o sobie. O własnych uczuciach, emocjach, o tym jak patrzycie na niekróre sprawy dotyczące waszych relacji. Mimo tego, że to bardzo trudne, postaraj się znaleźć choć kilka minut dziennie, by spędzić choć kilka minut na osobności z partnerem.         

Postaraj się, by ten trudny, ale i piękny okres w życiu Twoim i Twojego partnera przebiegał możliwie spokojnie i bezkonfliktowo, a drogą kompromisu osiągniesz pełnie szczęścia jaką może dać rodzina.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zrobić zastrzyk insulinowy?

Nie taki zastrzyk straszny, jak go malują. Przekonaj się o tym, czytając poniższy tekst. Insulinoterapia nie musi być piekłem na ziemi!

Czytaj więcej