WomanMagazine.pl

„Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności” - recenzja Woman Magazine

Otrzymaliśmy od wydawnictwa MAMANIA dwie małe, niepozorne książeczki do recenzji: „Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności”. Choć niezbyt bogate w słowa, obie okazały się niezwykle pojemne jeśli chodzi o ilość wrażeń, przeżyć i doświadczeń...

Standard Post with Image

Obie książki są bardzo starannie wydane. Każdą stronę zdobią ilustracje autorstwa Petera H. Reynoldsa. Już samo ich przeglądanie wprawia nie tylko dziecięcego, ale i dorosłego czytelnika w spokojny nastrój, powodując, że oddech sam zwalnia, a myśli jakoś tak spokojnie płyną wzdłuż linii wymalowanych przez artystę.

Grafiki są „spokojne”, ale jednocześnie mocno nasycone wieloma barwami. Po prostu – multikolorowe. Piszemy tyle o ilustracjach, bo to one zdominowały kartki tych książeczek. Tekstu jest tu bardzo mało. Jeśli szukacie podręcznika do jogi czy treningu uważności dla dzieci – wypełnionego instrukcjami, wyjaśnieniami, metodyką, to w książkach Susan Verde tego nie znajdziecie. Obie przeznaczone są raczej dla rodziców, którzy chcą razem ze swoimi dziećmi podoświadczać czym jest, czym może być joga i czym jest uważność. Bardzo przydatne mogą być także jako lektura relaksacyjna w przedszkolu i w szkole lub jako uzupełnienie zajęć z gimnastyki.

„Ja, joga”

Autorzy: Susan Verde, Peter H. Reynolds
Tłumaczenie: Iwona Mączka
Wydawnictwo: Mamania
Data premiery: 20 czerwca 2018

Na 48 stronach książki znajdziemy 16 asan (pozycji) jogi podanych w formie opowieści. To tak naprawdę jedna, poprowadzona od początku do końca w bajkowej scenerii sesja jogi, która może być wspaniałym doświadczeniem nie tylko dla dziecka, ale i dla ćwiczącego z nim rodzica lub nauczyciela. Pozycje nie są bardzo wymagające, jednak ich poprawne wykonanie może wymagać nieco wprawy.

Na końcowych stronach książki znajdziecie opis każdej z asan – z wyjaśnieniem jak każdą z nich wykonać w prostszy sposób – tak, by przygotować ciało do wykonania docelowej wersji. Polecamy każdemu rodzicowi i nauczycielowi, nawet jeśli nigdy nie miał styczności z jogą. Warto zacząć lekturę samodzielnie – od końca książki („Od autorki” oraz „Pozycje”), a później już „przeczytać” książeczkę razem z dzieckiem/dziećmi. Gwarantujemy przeżycie fantastycznej przygody!

„Ja, spokój. Księga uważności”

Autorzy: Susan Verde, Peter H. Reynolds
Tłumaczenie: Iwona Mączka
Wydawnictwo: Mamania
Data premiery: 20 czerwca 2018

Można odnieść wrażenie, że tytuł książki („Ja, spokój. KSIĘGA uważności”) został „przyznany” jej na wyrost. Okazuje się jednak, że jest całkiem adekwatny. My dorośli przywykliśmy do instrukcji, wielkich opisów, instruktażowych szczegółowych ilustracji. „Księga uważności” brzmi naprawdę poważnie. I taka ta książeczka właśnie jest – poważna i ważna. Choć tekstu znów znajdziemy tu niewiele (i nawet kolorowe ilustracje zdają się czasem być wręcz ascetyczne), to jednak treść trafia w samo sedno! Nie ma tu wielkich słów, opisujących czym jest trening uważności („mindfulness”). Jest za to - krótka historia, którą wystarczy przeczytać z uczuciem :-)

Podobnie jak w przypadku „Ja, joga”, dobrze jest najpierw zapoznać się z dwiema ostatnimi stronami książki. Susan Verde  tłumaczy na nich czym jest trening uważności. Przedstawia także krótką medytację, którą można wykonać razem z dziećmi – podczas lektury, po, lub zupełnie niezależnie od niej. To jest książką nie do przeczytania, a do odczuwania, przeżywania, i przeoddychania. Chcecie spróbować?

Obie książeczki możecie wygrać w konkursie zorganizowanym na naszym Fanpage’u. Zapraszamy do udziału!!!

 

 

Podobne artykuły

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej

GALA OTWARCIA WOMAN MAGAZINE

8 kwietnia 2016 r. w Hotelu Kossak w Krakowie odbędzie się gala otwarcia nowego magazynu online, dedykowanego współczesnym kobietom. Event rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do ok. 22. Dla gości przewidziano wiele atrakcji! Wstęp wolny!

Czytaj więcej