WomanMagazine.pl

Czy Twoje dziecko śpi pod odpowiednią kołderką?

Na sen przeznaczamy około 1/3 życia. Noworodki mogą przespać prawie całą dobę. Im dziecko jest starsze, tym mniej snu potrzebuje, jednak każda mama wie, że nie tylko ilość snu się liczy, ale też jego jakość. Dlatego ważne są warunki w jakich śpi nasza pociecha.

Standard Post with Image

Wełna to materiał w 100% naturalny, polecany nawet alergikom, a jak wiadomo, coraz więcej dzieci zmaga się z tą dolegliwością. Wełniana kołderka nie wywoła podrażnień ani uczuleń i zapewni komfortowy oraz bezpieczny sen dziecka. Co więcej, lanolina, która pokrywa każdy włos, chroni go przed zabrudzeniem oraz rozwojem bakterii, roztoczy i pleśni. Wełna zapewnia najlepszą termoregulację w trakcie snu. Kołdry wykonane z różnych, popularnych materiałów nie przepuszczają powietrza i tym samym pełnią rolę izolatora termicznego, co jest bardzo szkodliwe dla dziecka. Wełniana pościel pozwala na utrzymanie stałej temperatury ciała podczas snu. Ze względu na komórkową budowę wełna posiada dużą zdolność wchłaniania i utrzymywania wody przyswajanej z otoczenia. Potrafi przyjąć parę wodną w ilości odpowiadającej 1/3 własnej masy, nie sprawiając w dotyku wrażenia wilgotnej. Dziecko nie spoci się, a kołderka pod którą śpi, nie stanie się nagle nieprzyjemnie ciężka.
Serca mam w naszej redakcji skradły zestawy KIDS BEDDING marki Alwero. Napiszcie w komentarzach, jak się Wam podobają, napiszcie też swoje typy.

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej