WomanMagazine.pl

Co zrobić, by ferie były udane?

Niektóre województwa już cieszą się wolnym czasem, inne dopiero będą. Właśnie dlatego rodzice zastanawiają się w jaki sposób zorganizować wolny czas swoich podopiecznych.

Standard Post with Image

Wspólny wyjazd

Ferie to doskonała okazja do tego, by spędzić nieco czasu razem. Standardową zimową aktywnością są narty lub snowboard, dlatego dobrym pomysłem jest wyjazd w góry. To dobra forma aktywnego spędzania czasu dla całej rodziny. Alternatywą dla tradycyjnych nart są narty biegowe. Biegać możemy nawet w pobliskim parku, albo lesie, pod warunkiem, że spadnie choć trochę śniegu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, byśmy odwiedzili dziadków, czy znajomych. Jeśli nie mamy możliwości wzięcia urlopu możemy wysłać dziecko na kolonie, gdzie pozna nowe osoby, czy nauczy się jeździć na nartach. 

Zimowe aktywności

Jeśli z różnych przyczyn nie możemy pozwolić sobie na wyjazd, miasto również oferuje liczne atrakcje. W wielu miastach znajdziemy sztuczne lodowiska, to także dobry sposób na spędzenie czasu aktywnie. Przy czym nie musisz mieć własnego sprzętu, bo przy lodowiskach znajdują się zawsze wypożyczalnie sprzętu. Jezdzić może więc każdy, kto ma ochotę. Jeśli nie masz ochoty na stok czy lodowisko, aktywnie czas spędzić można też na własnym podwórku jeżdżąc na sankach, plastikowym jabłuszku czy lepiąc bałwana, albo wyciskając aniołka w śniegu.

Ferie w mieście

Jeśli szukasz zajęć zorganizowanych dla dziecka, warto skontaktować się z pobliską świetlicą, która prawdopodobnie organizuje takie zajęcia w okresie ferii. Zajęcia takie organizuje także wiele domów kultury, stowarzyszeń czy bibliotek. Warto przejrzeć dostępne oferty. Zadzwoń do wymienionych placówek, albo przejrzyj ich strony internetowe. Placówki takie często oferują warsztaty i kursy tańca, aktorstwa czy gry na instrumentach. Jeśli masz nieco wolnego czasu nic nie stoi na drodze, by pójść z dzieckiem do kina, albo wybrać się na przedstawienie teatralne. Dobrym pomysłem będzie też udanie się na basen. W ten sposób maluch rozładuje nadmiar energii, a my spalimy kalorie. 

W domu 

Jeśli wraz z dzieckiem pozostajecie w domu warto zorganizować mu czas wolny czynnie. Jeśli lubi zajęcia plastyczne, niech maluje albo wykona laurki dla członków rodziny. Świetnie sprawdzi się także wspólne lepienie figurek z plasteliny. Zawsze możemy połączyć też siły ze znajomymi, którzy nie wyjeżdżają nigdzie na ferie i wspólnie zorganizować im czas wolny. W zaciszu domowym świetnie sprawdzą się też scrabble, domino czy warcaby, które rozgrzeją umysł dziecka i rozwiną w nim umiejętność logicznego myślenia. Sprawdzi się także wspólne gotowanie, możemy na przykład zdecydować się na pieczenie ciastek. 

Planując czas wolny dziecka weźmy pod uwagę wiek naszego podopiecznego. Dzieci mogą się nudzić, ale możemy tez zorganizować im udane wolne W dużej mierze zależy to właśnie od rodziców.

Podobne artykuły

Jak prawidłowo zrobić zastrzyk insulinowy?

Nie taki zastrzyk straszny, jak go malują. Przekonaj się o tym, czytając poniższy tekst. Insulinoterapia nie musi być piekłem na ziemi!

Czytaj więcej

Jak zrobić dobre wrażenie?

Nie musisz mieć niesamowitej urody i wystrzałowych ciuchów, aby być pewną siebie i wywrzeć pozytywne wrażenie. Oto zachowania, które ci w tym pomogą.

Czytaj więcej