WomanMagazine.pl

Co Ja Na To? - recenzja Woman Magazine - Moja supermoc. Uważność i spokój żabki, Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem, Mały rybi król

Znacie niewielkie niezależne wydawnictwo „Co Ja Na To”? Jeśli nie, koniecznie musicie poznać – zwłaszcza jeśli jesteście rodzicami, dziadkami, ciotkami lub wujaszkami;-)

Standard Post with Image

 

Wprawdzie w ich ofercie znajdują się nie tylko pozycje dla dzieci i rodziców, ale stanowią widoczną większość, a co najważniejsze – są niebanalne. Potrafią zmienić postrzeganie dziecka przez rodzica, a także jego roli oraz rodzicielstwa jako takiego. Przed samymi dziećmi także otwierają zupełnie nieznane perspektywy.


Wspominaliśmy kiedyś o książce Eline Snel – „Uważność i spokój żabki”, która dawała rodzicom wiedzę oraz konkretne narzędzia poprawiające dziecięcą koncentrację, pomagające radzić sobie z trudnymi emocjami, zrozumieć swoje ciało i siebie samych. Była to jednak książka dla rodziców.


Niedawno Wydawnictwo wydało pozycję tej samej autorki, ale przeznaczoną już dla samych dzieci – „Moja supermoc uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness”.  To nawet nie książka, a karty do pracy z uważnością, połączone w jedną spójną całość. Znajdziemy w niej krótkie bajki medytacyjne, zabawy uważnościowe, ćwiczenia (także te wywodzące się z jogi), piosenki, zadania wymagające majsterkowania, naklejki, kolorowanki, przepisy kuchenne, miłe liściki i żabkową grę planszową. Poza tym nabywając książkę otrzymujemy także dostęp do zupełnie nowych mindfulnessowych nagrań dla dzieci.


Wśród ciekawych nowości Wydawnictwa „Co Ja Na To?” warto wskazać także dwie opowieści: „Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem” oraz „Mały rybi król”. Obie – autorstwa Chelo Manchego – salwadorskiego artysty, który w wolnych chwilach… uczy dzieci medytacji w zakonie buddyjskim w Nowym Jorku. I to właśnie jego maili podopieczni natchnęli go do stworzenia dwóch krótkich, ślicznie ilustrowanych powieści.


Znacie dziecko, które nigdy nie zostało zdominowane przez swojego „chciejskiego potwora”, który sprawił swoimi podszeptami, że chciało więcej i więcej (lodów, zabawek, czasu spędzonego przy grach komputerowych)? My nie znamy;) Książka jest właśnie historią takiego potwora i bajkowym przewodnikiem po sposobach na jego oswojenie. Mały rybi król to z kolei sympatyczna opowieść o małej rybce z wielkim „ego”, kończącą się pozytywnym finałem z życzliwością jako wartością w roli głównej.


Wszystkie te trzy pozycje „przetestowaliśmy” na swoich dzieciach – z pozytywnym skutkiem. Obcowanie z nimi także i nam przyniosło wiele frajdy. Serdecznie polecamy!


„Moja supermoc. Uważność i spokój żabki”
Historie, gry i zabawy mindfulness
Eline Snel
Dodatek: NOWE ćwiczenia audio do pobrania

„Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem”
Chelo Manchego

„Mały rybi król”
Chelo Manchego

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej