WomanMagazine.pl

Zawody przyszłości – warto je poznać!

Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, czym zawodowo chciałabyś zajmować się za kilka lat, lub nie jesteś zadowolona z obecnie obranego kierunku, przedstawiamy „zawody przyszłości”, na które z pewnością będzie zapotrzebowanie ciągle zmieniającego się rynku. To także gwarancja dla osób młodych, by inwestowały swój czas nauki w rzeczy najbardziej opłacalne w perspektywie przyszłości.

Standard Post with Image

Rządowa instytucja w USA co roku publikuje listę zawodów, które znikają z naszej świadomości i nie są już opłacalne, ponieważ zostały zastąpione w korzystniejszy sposób. Dla niektórych obecnie także nie ma już ratunku… Coraz sprawniejsze zastępowanie człowieka maszyną staje się o wiele bardziej opłacalne i coraz trudniej nam z tym konkurować na rynku pracy. Wciąż zmieniający się świat globalizacji oraz technologii cyfrowych doprowadza do niesłychanie zawrotnej prędkości w biznesie i na rynku pracy. Być może warto przebranżowić się już teraz?!

Choć są to jedynie prognozy opracowane przez specjalistów, mimo wszystko decydując się na często odmienne od siebie kierunki kształcenia, warto brać pod uwagę pewniki, które z pewnością będą miały rację bytu za kilkanaście lat. Niektóre zawody nigdy się nie zestarzeją!

 

WYBRANE ZAWODY PRZYSZŁOŚĆI

Programista baz danych

W gospodarce globalnej pojawia się coraz więcej informacji, którymi nie jest łatwo zarządzać. Codziennie pojawia się milion nowych danych, a co za tym idzie, trzeba się z nimi zmierzyć i odpowiednio je uporządkować. Wszystkiemu sprzyjają firmy, które chcą coraz większej wiedzy o potencjalnych klientach. Dlatego też niezbędni są programiści baz danych, dla których użyteczne przetwarzanie informacji nie jest żadną zagadką!

 

Lekarz

Czy wyobrażasz sobie świat bez dobrego specjalisty? My też nie! Póki co żadna maszyna nie jest w stanie zastąpić drugiej osoby, która decyduje o naszym zdrowiu, czasem nawet życiu i podejmuje racjonalne decyzje oparte na wieloletnim doświadczeniu. Lekarze i specjaliści mogą czuć się bezpiecznie. Z pewnością będą jeszcze bardzo długo niezastąpieni!

 

Weterynarz

Właśnie tak. Specjaliści od zdrowia zwierząt z roku na rok stają się coraz bardziej potrzebni. Wraz z postępem procesu urbanizacji i zamknięciem w blokach wzrasta także wartość zwierząt. Nie są już jedynie biegającymi po podwórku i błąkającymi się po miejscowości istotami, a przedmiotem uwielbienia. Na szczęście coraz więcej osób zyskuje świadomość, jak ważna jest profesjonalna opieka weterynarza. A prognozy wskazują, że będzie jeszcze lepiej!

 

Specjalista ds. finansów

Prawidłowe zarządzanie finansami nie jest umiejętnością prostą. Gdy wokół coraz więcej możliwości inwestowania, coraz łatwiej jest się we wszystkim pogubić i nieumiejętnie pokierować swoimi pieniędzmi. Finansiści! To Wasz czas ;)

 

Terapeuta

Nic nie zastąpi drugiego człowieka, który świadomie wysłucha i odwołując się do swoich doświadczeń, a także nabytej wiedzy, pomoże... psychicznie. Terapeuci nadal będą potrzebni, zwłaszcza w coraz szybciej postępującym wieku chorób cywilizacyjnych.

 

Oprócz tych najczęściej wymieniane są profesje związane z przedsiębiorczością i zarządzaniem. A Wy jakie zawody dopisałybyście do listy najbardziej przyszłościowych za kilka lat? ;)

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej
Opiekunka Osób Starszych

Opiekun(ka) osób starszych to zawód przyszłości

Stoisz przed wyborem drogi zawodowej? A może zastanawiasz się nad przekwalifikowaniem? Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, a rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że część popularnych dzisiaj zawodów zniknie w ciągu kilku czy kilkunastu najbliższych lat. Opiekun(ka) osób starszych jest wśród tych profesji, na które z pewnością, z roku na rok, będzie coraz większe zapotrzebowanie.

Czytaj więcej