WomanMagazine.pl

Zakochaj się na wiosnę!

Jesteś singielką? W takim razie być może ucieszy cię wiadomość, że na wiosnę znacznie wzrasta prawdopodobieństwo zakochania się.

Standard Post with Image

Czas na miłość

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych, stajemy się szczęśliwsze. Zwiększa się także nasza ochota na wychodzenie na zewnątrz, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo poznania kogoś nowego. Piękna pogoda sprzyja też wyznaczaniu celów i rozpoczynaniu nowych aktywności. Wzrasta też poziom dopaminy w organizmie. Wszystko to sprawia, że chętniej będziemy nawiązywać nowe relacje. Dlatego łatwiej i częściej zakochujemy się wiosną, a nie jesienią i zimą. Ta pora roku sprzyja też umawianiu się na randki. Wiosną silniej działają także feromony.

Jesteś w związku? Uważaj!

Naukowcy twierdzą, że wiosną wiele par się rozstaje, zwłaszcza tych, które poznały się zimą. Zima to okres, w którym dni są krótsze i ponure. Chętnie zaszywamy się wtedy w domu i nie wychodzimy, spędzając nasz czas z partnerem. Zimą wiele osób wchodzi w związki, po to, by pokonać nudę i depresję. Brak słońca powoduje również, że nasz organizm wytarza mniej serotoniny, za to więcej hormonu melatoniny, która odpowiada między innymi za zdrowy sen. Czujemy się również mniej szczęśliwe i mniej zmotywowane. Nie mamy więc chęci do tego, by szukać nowego partnera, nawet jeśli nasz związek pozostawia wiele do życzenia. Nie jest więc wykluczone, że wiosną będziemy chciały poznać kogoś innego.

Podobne artykuły

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Czytaj więcej

KOCHAJ I TROSZCZ SIĘ! CZYLI O AKCJI LOVE&CARE

„Love and care!” – tak marka Bobini Baby zachęca do przyłączenia się do akcji dla świeżo upieczonych rodziców. Love&Care to jednak dużo więcej niż zwykłe hasło. To pomoc i zwrócenie uwagi na najważniejsze potrzeby małego dziecka, w trosce o jego prawidłowy rozwój, który trzeba wspierać nieustannie już od chwili narodzin!

Czytaj więcej