WomanMagazine.pl

ŚWIĘTA NA TWOJEJ GŁOWIE? ZOBACZ, JAK JE PRZEŻYĆ!

Mimo istotności z religijnego punktu widzenia, Święta Wielkanocne są spokojniej obchodzone niż Boże Narodzenie. Po pierwsze przerwa świąteczna trwa krócej, nie kończy się hucznym sylwestrowym zakończeniem, nie ma specyficznego klimatu mrozu i pasterki, nie pachnie wigilijnymi potrawami… Mimo wszystko Wielkanoc potrafi być naprawdę piękna, trzeba tylko dobrze przygotować się na ten czas!

Standard Post with Image

Jeśli nadal przeraża Cię perspektywa pieczenia placków i tworzenia ozdób świątecznych, poniższy tekst powinien Cię uspokoić! Na szczęście pozostało jeszcze kilka dni, by spokojnie wszystko przygotować. Pamiętaj, że…

 

Twoje święta nie muszą być idealne! Jeżeli ciągle będziesz dążyć do perfekcji, to przegapisz to, co jest w tym czasie najważniejsze. Ciągłe przejmowanie się najdrobniejszymi szczegółami zabije piękno wielkanocnych dni, bo nie przeżyjesz ich duchowo, z rodziną, a z wygórowanymi ambicjami. Po co tak bardzo się poświęcać, kiedy rodzina chce właśnie Ciebie?

Lista przedświątecznych przygotowań jest nieskończona. Kiedy w końcu zrobiło się ciepło, przydałoby się umyć się okna, wypastować podłogę, wyprać pościel i zrobić wielkie zakupy. Jesteś kobietą pracującą? Pamiętaj, że Twój mężczyzna także jest odpowiedzialny za Wasze mieszkanie. Już dawno kobietom przestało przynależeć prawo do wyłączności sprzątania. Jeśli jednak Twój mężczyzna ma przed tym opory, znajdź mu zajęcie wymagające męskiej ręki. (Polecamy nasz artykuł „Domowe sposoby na okna bez smug”). Z ilością zadań do wykonania pomoże Ci wcześniej sporządzona lista. ;-)

„Magia” świąt to nie tylko pięknie przystrojony stół i kolorowe króliczki na oknie! Wbrew temu, co mówią perfekcyjne panie domu, nie porównuj się z nimi – to tylko Cię zdenerwuje. Skup się na tym, co wychodzi Ci najlepiej. Być może twoim konikiem jest pieczenie świątecznych placków? A może właśnie tworzenie pięknych ozdób do mieszkania? Na pewno jesteś w czymś niezastąpiona!

Zadbaj o świąteczny klimat. Rodzinne spotkania, pyszne potrawy… Być może wszystko odbywa się właśnie u Ciebie? Niech to nie będzie jedynie czas spędzony przy stole. Włącz klimatyczną muzykę, pobaw się w fotografa, wieczorem zapal świeczki, zagraj z dzieckiem w planszówkę, na którą zawsze brakowało Wam czasu. Zaproponuj gościom popołudniowy spacer po pobliskim parku – jeśli tylko będzie pogoda, z pewnością słońce sprawi Wam dodatkową radość. Ale przede wszystkim bądź z najbliższymi, wysłuchaj ich, poświęć im się w zupełności, wspominajcie i doceńcie swoją obecność, której czasem na co dzień brak…

 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej