WomanMagazine.pl

Sposoby na jesienną chandrę

Stało się! Kalendarzowa jesień już za nami, pogoda też powoli przestaje nas rozpieszczać, a lato i wakacyjne wspomnienia powoli odchodzą w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu poddać się jesiennej depresji. Oto kilka sposobów na to, jak walczyć z jesiennym spadkiem formy.

Standard Post with Image

Jesienne wojaże

W czasie jesieni, co naturalne dni stają się krótsze, pogoda się psuje, dopada nas też często zniechęcenie i spadek nastroju. Nie mamy wpływu na pogodę za oknem i niestety często będzie deszczowo, ale dlaczego nie miałybyśmy wykorzystać pogody do własnych celów? Wciąż pielęgnujesz przeszłe wspomnienia z wakacji? Świetnie. Warto może jednak zacząć planować kolejny wyjazd, najlepiej taki do ciepłych krajów. Wycieczki są w tym czasie znacznie tańsze, a słońce pozytywnie nastroi nas do życia. A jeśli już o słońcu mowa, jesienią trudniej o nie, trudniej więc też o witaminę D, właśnie dlatego tak ważne jest, by jesienią pamiętać o zażywaniu witamin. Niedobór witamin może być przyczyną obniżonego nastroju i innych zaburzeń. Nie zapominaj także o właściwej diecie, która powinna zawierać dużo warzyw i owoców oraz o regularnym spożywaniu posiłków. Nie przesadzaj też z kofeiną i alkoholem, za to pamiętaj o właściwym nawadnianiu. 

Ruch

Ruch to podstawa dobrego samopoczucia, czy to na świeżym powietrzu, czy na siłowni. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli warto jednak wyjść na zewnątrz łapiąc ostatnie promienie słońca. Dobrze zrobi nam też długi popołudniowy spacer lub przejażdżka na rowerze. W ten sposób wyzwolimy endorfiny, hormony szczęścia, a na dodatek podniesiemy naszą odporność.

Dodaj jesieni kolorów

Jesienią nie rezygnuj z kolorów, niech królują śmiałe kolorowe fasony i kwiatowe wzory. Mniejsza ilość słońca i deszcz to nie powód, by nosić się na szaro i ciemno. Przeciwstawmy się szarówce atakując ją kolorami. 

Zadbaj o siebie 

Bądź dla siebie wyrozumiała, zmiana pory roku to też dla organizmu pewien wysiłek, dlatego możesz być ospała, mieć trudności ze wstawaniem czy wahania nastroju. Duża w tym zasługa zmniejszonej ilości światła, co prowadzi do zwiększonej produkcji melatoniny hormonu, którego nadmiar prowadzi do senności i apatyczności. Właśnie dlatego jesienią bądź dla siebie bardziej wyrozumiała. O tej porze roku warto skupić się na sobie i bez wyrzutów pozostać w domu pod kocem z filiżanką kawy albo herbaty lub zrobić sobie maraton serialowy. Jeśli w czasie dnia jesteś zmęczona zdrzemnij się 15 minut, nie bierz też na siebie zbyt dużo obowiązków. 

Popraw sobie humor

Jeśli jesteś przygnębiona najlepiej spotkaj się z przyjaciółmi. Nic tak nie poprawia humoru jak rozmowa z kimś, kto nas rozumie. Jednocześnie warto pamiętać, że czasami mamy wrażenie, że nic się nie układa i jest to wina słabszego dnia. Dlatego w chwili zwątpienia nie żałuj sobie przyjemności. Dobrym pomysłem jest również oddanie się nowej pasji, która sprawi nam sporo radości. 

Więcej światła

Jesienią dni stają się krótsze, mniej dociera do nas również światła, dlatego na ile to możliwe wystawiaj się na działanie światła słonecznego. Zastanów się również nad zakupem specjalnej lampy, która imituje naturalne światło słoneczne. Lampy takie świecą z jasnością 10 tysięcy lumenów. Tego rodzaju lampę możemy postawić na biurku lub w miejscu, które pozwoli nam się doświetlić przynajmniej kilka godzin dziennie. 

Podobne artykuły

SPOSOBY NA LŚNIĄCY I BIAŁY UŚMIECH

W dzisiejszych czasach jest proszonym gościem wszelkich konwersacji towarzyskich, wystąpień publicznych, a także zwiększenia pewności siebie. Towarzyszy na każdym kroku i lśni, kiedy nam zabrakło już słów. Uśmiech – bo o nim mowa – to sprawa warta zainteresowania, zwłaszcza, że w dzisiejszym świecie nie potrzeba wielu pieniędzy, aby był olśniewający.

Czytaj więcej

DOMOWE SPOSOBY NA OKNA BEZ SMUG

Wiosna zaczyna zalewać nasze ulice, słońce wdziera się przez okna, a zbliżające się Święta coraz bardziej widoczne na sklepowych witrynach. Zadbaj, by Wielkanoc była wyjątkowa pod każdym względem. Niech słońce zawita w Twoim domu także poprzez czyste szyby! Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Czytaj więcej