WomanMagazine.pl

SLOW MORNING, czyli rozkosz porannych rytuałów + KONKURS!

Chyba nie ma nic piękniejszego w codziennym rozkładzie dnia niż dobrze rozpoczęty poranek. Wczesne wstawanie nadal dla większości jest katorgą, a jak mówią, jaki poranek – taki cały dzień! Nie ryzykuj więc i zacznij od slow morning, niech poranne rytuały będą dla Ciebie przyjemnością!

Standard Post with Image

Budzisz się rano, spoglądasz na zegarek i zastanawiasz się, dlaczego znów tak późno położyłaś się spać. W myślach wykonujesz działania matematyczne, które mają zagwarantować Ci choć 10 minut dłuższej drzemki. Mimo wyrzutów sumienia kładziesz się na te 10 minut, by obudzić się po 20. Wstajesz z łóżka i zastanawiasz się, ile brakuje do weekendu, po czym bez życia wpełzasz pod prysznic. Śniadania nie jesz, bo szkoda czasu, na szybko prasujesz koszulę i robisz prosty makijaż, który poprawisz chwilę później w windzie. Znów korki na mieście – zapomniałaś, że to godziny szczytu! Przygryzasz czerwoną wargę i modlisz się, aby Twój szef także utknął w korku na drugim końcu miasta. I wtedy przechodzisz do dnia codziennego…

Brzmi jak dobry koszmar. Tylko jakiś taki znajomy… Nie chcesz znów przez to przechodzić? Na szczęście nie musisz! Wszystko zależy od Twojego nastawienia, przygotowania i uwierzenia w to, że można inaczej, w końcu nie bez powodu modne stały się trendy slow life!

 

Jak zacząć slow life i cieszyć się porankiem długim i spokojnym?

Wstań 45 minut przed czasem, o którym wstajesz na co dzień. Niewykonalne? Wszystko zależy od wyrobionego nawyku. Nawet jeśli jesteś strasznym śpiochem, jesteś w stanie zacząć wstawać wcześniej. Potrzebujesz do tego jedynie motywacji i dobrej zachęty. Najlepiej rozpocząć cały cykl dzień wcześniej – wyznacz sobie godzinę, o której powinnaś położyć się spać, by móc swobodnie przespać X godzin i wstać 45 minut wcześniej. Zauważ, że nie stracisz więcej snu niż zwykle, kiedy chodzisz spać późno, by wstawać jeszcze później.

Bardzo ważne w całym „procesie” snu są jego dobre warunki. Ulubiona poduszka czy świeżo pachnąca pościel przyczynią się do Twojego dobrego samopoczucia i ułatwią zasypianie. Być może nieco trudniej będzie się od nich oderwać, ale jak przyjemnie budzić się w takim otoczeniu. Miękkie kapcie pod łóżkiem i ciepły szlafrok pod ręką wspomogą podjęcie tej trudnej decyzji. ;-) Przez pierwsze dni może Ci być trudno nie przestawiać budzika, ale uwierz, że wkrótce będzie to dla Ciebie norma.

Poranny przegląd prasy? Czemu nie. Pozwoli Ci rozbudzić umysł, a towarzyszące temu emocje wyeliminują zaspanie. Tak gotowa możesz udać się pod prysznic – a może przed przeglądem prasy? W każdym razie po porannej toalecie impreza przenosi się do kuchni… Pożywne śniadanie raz proszę! A do tego poranna kawa lub herbata. Nie eliminuj tego punktu ze swojego porannego rozkładu. Spraw, aby kojarzyło Ci się przyjemnie – obejrzyj w tym czasie 15 minut ulubionego serialu lub poczytaj wiadomości. Jeśli potrzebujesz motywacji – zacznij planować. Być może zastanawiasz się, gdzie spędzić najbliższy długi weekend? Planuj! Specjaliści dowodzą, że planowanie podróży jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, czasem równie wspaniałą, jak sama wyprawa ;-) Dlatego też rozejrzyj się za ciekawą opcją.

Slow life właśnie tutaj się rozpoczyna. Pozytywne emocje już od samego ranka! Dlatego też słuchaj muzyki przy robieniu makijażu i stwórz własną listę „to do” na dziś. Ze świeżym umysłem o wiele łatwiej możesz „snuć życie”, dlatego miej pod ręką notesik, w którym zapiszesz wszystkie pomysły.

Nie przejmowanie się czasem naprawdę wiele Ci da. Poranne rytuały niech będą na co dzień z Tobą! Czasem potrzeba trochę wytrwałości – ale z pewnością warto zacząć dzień slow!

 

KONKURS dla wszystkich Czytelniczek Woman Magazine!!

Jaki cytat powinien Cię przywitać o poranku, by wstawanie stało się przyjemnością?

Zbieramy motywujące kobiece cytaty! Mogą być Wasze autorskie. ;-) Wpisujcie je w komentarzach pod konkursowym postem na FACEBOOKU do 14 marca 2017 (do końca dnia). Nagrodzimy dwa wpisy!

Do wygrania poszewka na poduszkę z wybranym cytatem od firmy White Place oraz kubek z napisem „jestem super, co zrobić” również od White Place.

Dziękujemy White Place za współpracę przy konkursie! ;-)

Lista komentarzy(1)

Użytkownik koli dnia 2017-03-08 13:31:20 napisał:
Podwiń kucyki i śmiało ruszaj przed siebie, mała!

Podobne artykuły

WAKACYJNY KONKURS

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie, zorganizowanym przez nasz magazyn i markę Bielenda. Wystarczy pokazać, jak dba się o ciało latem! Szczegóły na naszym fanpagu ;-)

Czytaj więcej

Sportowi rodzice radzą. Dzięki tym sposobom Twoje dziecko pokocha aktywną zabawę! + KONKURS

Aby zachęcić dzieci do aktywności nie potrzeba kosztownego sprzętu czy dalekich podróży. Wystarczy odrobina czasu i kreatywności. Sprawdzonymi pomysłami na aktywną zabawę dzielą się znani sportowi rodzice: Daria Kabała-Malarz, Monika Pyrek oraz Kamil Grosicki.

Czytaj więcej