WomanMagazine.pl

OBRAZ MĘŻCZYZNY IDEALNEGO

Wieloletnia terapeutka od par uważa, że kobieta poszukuje mężczyzny rozsądnego, wykazującego się nie lada dojrzałością, stanowczością oraz zdecydowanym działaniem podczas stresu. Jednak to nie wszystko! Jaki jest model faceta „idealnego”? Czy Ty także takiego poszukujesz?

Standard Post with Image

Jaki powinien być mężczyzna idealny? A jaki powinien nie być? Nie stworzymy wizerunku uniwersalnego dla wszystkich kobiet w Polsce, ale z pewnymi cechami trudno będzie dyskutować!

Partner powinien być dobrany w zależności od temperamentu kobiety. Ta reagująca bardzo emocjonalnie, potrzebuje osoby, która będzie w stanie jej ze spokojem wysłuchać i nie zrazi się nadmierną ekspresyjnością. Jeśli kobieta jest spokojniejsza, będzie potrzebowała mężczyzny, przy którego boku rozkwitnie – który ją ośmieli i rozśmieszy.

Według badań najmniej pożądane cechy, a wręcz dyskwalifikujące, to brak więzi emocjonalnej pomiędzy kobietą a partnerem, lekceważenie jej potrzeb i zostawienie samej z problemem. Zupełnie nie przejdzie także posiadanie licznych nałogów – choć tutaj w zależności od nastawienia i stylu życia kobiety, jednak na dłuższą metę jest to bardzo męczące.

Badania pokazały także, że kobiety nie lubią mężczyzn-narcyzów. Faceci nadmiernie skoncentrowani na sobie są trudni przy bliższej relacji, egoiści zamiast troszczyć się o kobietę, skupiają się na swoich potrzebach, a druga strona zwykle potrzebuje zwrócenia na siebie uwagi. Faceci twardzi, nieomylni i najważniejsi, są interesujący tylko z daleka!

Kobiety potrzebują czuć się zdobywane, by do związku nie wkradła się nuda – być starym dobrym małżeństwem kilka, kilkanaście lat po ślubie? To zdecydowanie mało ekscytująca opcja!

Co jeszcze? Z pewnością pożądaną cechą jest duża dawka poczucia bezpieczeństwa!  A mężczyzna silny to taki, który potrafi je zapewnić i choć czasem wydaje się, że lubimy tych, którzy od nas stronią, są niezależni i nie zwracają na nas uwagi, to realnie patrząc, pragniemy faceta, który będzie na nas skoncentrowany, który będzie się troszczył i zaopiekuje nami i wspólnym potomstwem.

 

Podobne artykuły

OBRAZ WSPÓŁCZESNEGO OJCOSTWA

Tradycyjny obraz ojca, którego rola ogranicza się do utrzymywania rodziny oraz nadania autorytetu, jest już nieco przestarzały. Mężczyzna nadal jest głową rodziny i z pewnością wzbudza szacunek wśród dzieci, ale obecnie dużo bardziej angażuje się w budowanie relacji, przez co z „surowego sędziego” staje się kochanym tatusiem.

Czytaj więcej

Obraz Vincenta van Gogha warty miliony został skradziony z muzeum w Holandii!

Obraz ‘Wiosenny Ogród’ autorstwa postimpresjonistycznego malarza Vincent van Gogha został skradziony z zamkniętego z powodu epidemii muzeum Singer Laren w Holandii.

Czytaj więcej