WomanMagazine.pl

Nawyki szczęśliwych par

Każdy z nas chciałby cieszyć się udanym związkiem, jednak gdy z biegiem czasu dopada nas rutyna, a ogień zaczyna przygasać, możemy zacząć zastanawiać się, czy to jeszcze ma sens i gdzie podziała się dawna namiętność? Oto kilka nawyków, które mogą nam przyjść z pomocą odbudowania dawnego uczucia.

Standard Post with Image

Pamiętaj o drobnych rzeczach 

Drobne rzeczy to istota związku, warto o nich pamiętać każdego dnia. Dbajmy o małe przyjemności, które pozwolą nam pokazać, że nam na sobie zależy. Czasem to odręcznie napisana notatka na małej, samoprzylepnej karteczce zawieszona w kuchni, czasem śniadanie do łóżka. Możemy też zawiesić karteczkę tuż obok łóżka, niech będzie tym, co partner zobaczy tuż po przebudzeniu. Miłosne karteczki ze skreślonymi słowami, to piękny gest. Taka niespodzianka umacnia związek i pokazuje, że wciąż nam zależy. Równie dobrze zadziała też miła wiadomość sms. 

Wspólne wieczory i poranki

Choć nie zawsze jest to możliwe, warto budzić się i zasypiać razem. Jeśli jest taka możliwość, warto nastawić budzik wcześniej, po bo by się poprzytulać rano i wieczorem. Te kilka minut dziennie to doskonały sposób, by dobrze rozpocząć i zakończyć dzień oraz świetny czas na dzielenie się bliskością. Czas przed zaśnięciem to również idealna okazja do tego, by porozmawiać o mijającym dniu, swoich planach na przyszłość, troskach i nadziejach. 

Wyrażaj uczucie!

Nie szczędźmy sobie czułości, nawet jeśli jesteśmy parą z długim stażem czułość taka jak muśnięcie partnera palcami, gdy obok niego przechodzimy, albo pocałunek w czoło, to naprawdę miły gest. Nie szczędźmy sobie również komplementów, powiedzenie naszemu mężczyźnie, że dobrze wygląda będzie dla niego naprawdę budujące. Nie zapomnijmy też wyrazić wdzięczność, za to co robi dla nas nasz partner, nawet jeśli jest to jakaś drobna rzecz. Drobne, czułe gesty mogą zdziałać cuda. 

Wspólne rytuały

W natłoku obowiązków trudno czasami pamiętać o czasie dla naszego związku, z pomocą mogą przyjść nam rytuały, takie jak dni tygodnia, w które spędzamy wspólnie czas. Możemy wtedy wyjść do kina lub na wspólną aktywność. Jeśli mamy jakieś wspólne hobby to też czas na jego uprawianie. 

Każdy z wymienionych nawyków może być początkowo trudny do wprowadzenia i będziemy musieli sobie o nim przypominać, jednak z czasem pójdzie nam coraz lepiej i nasze zachowanie stanie się dla nas naturalne.

 

Podobne artykuły

3 nawyki, które poprawią Twoją efektywność każdego dnia!

Codzienne życie kobiety to wyzwanie, któremu musi stawić czoła. Praca, rodzina, pasje... Tak często pragniemy mieć wszystko i z niczego nie rezygnować. I dobrze. Na łamach Woman Magazine radzimy, co robić, by wyrobić nawyki wspierające efektywność w pracy, dzięki czemu nie będziemy musiały przenosić jej na grunt życia prywatnego!

Czytaj więcej

Te nawyki sprawiają, że skóra starzeje się szybciej

Gładka, rozświetlona cera bez zmarszczek to marzenie większości kobiet. Niestety wraz z wiekiem coraz trudniej utrzymać ten stan – procesy starzenia, stres czy czynniki zewnętrzne krok po kroku pogarszają stan skóry. Chociaż tych zmian nie da się całkowicie zatrzymać, to nie jesteśmy wobec nich całkowicie bezradni – czasami wystarczy zmiana kilku nawyków!

Czytaj więcej