WomanMagazine.pl

Kłamstwo nie popłaca

Jakiś czas temu pisaliśmy, o zazdrości w związku oraz o tym, że jej nadmiar może być przyczyną jego rozpadu. Dzisiaj piszemy o kłamstwie, kolejnym z elementów, który może zaszkodzić naszej relacji.

Standard Post with Image

Wszyscy kłamią?

Każdej z nas zdarzy się ukryć prawdę przed partnerem, robimy to z wielu powodów. By uniknąć kłótni, by uniknąć odpowiedzialności, albo nie sprawić partnerowi przykrości. Ostatnie z tych kłamstw nazywamy białymi kłamstwami. Mogą dotyczyć one na przykład bólu głowy, gdy akurat mamy jechać do teściów, czy załatwienia jakiejś sprawy, gdy ciągle przekładamy termin jej dokonania. Nie zawsze kłamiemy, czasami zatajamy, nie udzielając partnerowi pełnych informacji albo w ogóle przemilczając daną kwestię. 

Dlaczego kłamiemy?

Jak pisaliśmy wcześniej, możemy kłamać z różnych powodów, a kłamstwo nie zawsze musi dotyczyć spraw dużych, takich jak zdrada. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet te drobne kłamstwa, jeśli wyjdą na światło dzienne, mogą mieć spore konsekwencje. Dla naszego partnera pewne sprawy, mogą mięć większą wagę niż dla nas. W rezultacie może stać się to powodem dużej kłótni.

Dlaczego kłamstwo jest tak niebezpieczne?

Po pierwsze, na kłamstwie nie da się budować głębokiego związku. Po drugie, prędzej czy później któreś z kłamstw wyjdzie na jaw, a wtedy może spowodować rozpad związku. Po trzecie, jeśli kłamstwo się wyda, partner może nam już nie wierzyć i poddawać w wątpliwość każde słowo. Dlatego najlepiej od początku rozmawiać szczerze. Utrata zaufania to utrata potężnego fundamentu. Jeśli partner odkryje nasze kłamstwo, może poddać w wątpliwość nasze uczucia do niego. Na ile to możliwe, mówmy co naprawdę czujemy. Prawda pozwala na pogłębienie intymności. Wiąże się to oczywiście z wystawieniem siebie na ewentualne zranienie, jednak im większa intymność tym większa satysfakcje ze związku. 

Podobne artykuły

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej

ZMARSZCZKI W ŁÓŻKU TO NIE MIT!

Sen wpływa regeneracyjnie na organizm i piękno Twojego ciała. Jest niezbędnym elementem utrzymania witalności i urody, ale pamiętaj: przez te kilka godzin możesz wyrządzić sobie szkodę, tworząc niepożądane zmarszczki!

Czytaj więcej