WomanMagazine.pl

Jakie zachowania czynią związek długotrwałym?

Każdy z nas wchodząc w związek, chciałby, aby trwał jak najdłużej. Na początku wszystko jest nowe, jesteśmy zakochani, z czasem musimy jednak coraz mocniej o niego dbać. Jak rozpalić ogień na nowo lub nie pozwolić mu zgasnąć?

Standard Post with Image

Doceniaj partnera

Każdy z nas ma cechy, które mogą nie odpowiadać drugiej stronie, w końcu nikt nie jest idealny. Warto skupić się na zaletach naszego partnera, na tym, za co go cenimy, zamiast wyolbrzymiać to, co nas denerwuje. Doceniajmy drobne gesty naszego partnera, to wszystko wynika z jego troski i uczucia, nawet jeśli wydaje nam się to naturalne. Powiedz mu wprost, że doceniasz jego starania.

Spędzajcie ze sobą czas

Może brzmi to dość trywialnie, na początku spędzamy ze sobą każdą wolną chwilę, z czasem z powodu braku czasu może ulec to zmianie. A przecież nasz partner jest równie ważny co na początku. Dlatego zaplanujmy wspólnie czas, który poświęcimy na różne działania. Związki umacnia zwłaszcza wspólne wykonywanie nowych aktywności. Nigdy nie byliście na łyżwach? To świetna okazja do zyskania nowych wspomnień. Zaplanujcie wspólny wyjazd, który naładuje Wam baterie. Rutyna i stagnacja na pewno się pojawią wcześniej czy później, ale nie musimy się z tym godzić. Bądźmy spontaniczni. Zaprośmy naszą drugą polówkę na randkę, jeźdźcie gdzieś na weekend. Spraw, by było wyjątkowo.

Wyrażaj uczucia

Sądzisz, że Twoja miłość jest widoczna? Bardzo dobrze, ale on też potrzebuje wiedzieć, że go kochasz. Czuje się przez to bezpieczny. Okaż mu to nie tylko słowami, ale i fizycznie, poprzez drobne gesty. Okaz zrozumienie, gdy jest chory lub zmęczony, dbaj o niego. Jeśli nie jesteście obok, zadbajcie o to, by mieć kontakt, czasami łatwej wyrazić swoje uczucia pisząc, niż mówiąc.

Kłóć się, ale z głową

Kłótnie się zdarzają, nie oznacza to od razu, że należy się rozstać, skoro się nie rozumiecie, albo trudno wam się dogadać. Nie zawsze musicie się zgadzać, pilnuj się po prostu, by nie obrażać drugiej strony w czasie kłótni, w końcu różnica zdań nie sprawia, że to inna osoba i że jej nie kochasz, więc okaż tę miłość. Oczywiście codzienne kłótnie mogą nadwątlić wasz związek. Dlatego warto na bieżąco wyjaśniać sobie niedomówienia.

Podobne artykuły

Wilk w owczej skórze – jak pod płaszczykiem troski zazdrość zżera związek od środka

Zazdrość – dowód na to, że kogoś kochamy, że nie jest nam obojętny, że jest w naszych oczach atrakcyjny nie tylko dla nas, ale i dla innych. W łagodnej, zdrowej formie może i tak. Jednak zbyt często ta „troska” o partnera, o jego życie, pasje i znajomości przybiera chorobliwą, natarczywą formę, niszcząc związek.

Czytaj więcej

Udany związek, a zazdrość

Zazdrość wydaje się naturalną częścią związku, jednak jeśli występuje w nadmiarze może mu szkodzić. Jak możemy sobie z nią poradzić?

Czytaj więcej