WomanMagazine.pl

Jak zrobić dobre wrażenie?

Nie musisz mieć niesamowitej urody i wystrzałowych ciuchów, aby być pewną siebie i wywrzeć pozytywne wrażenie. Oto zachowania, które ci w tym pomogą.

Standard Post with Image

Dlaczego pierwsze wrażenie jest tak ważne? Jesteśmy tak zaprogramowani, że już pierwsze spotkanie z inną osobą daje nam o niej pewne informacje. Nie zawsze są one zgodne z rzeczywistością, nie zmienia to jednak faktu, że przez długi czas opieramy się na nich. Właśnie dlatego warto nieco sobie pomóc i wywrzeć pozytywne wrażenie na innych już na początku. 

Nie marudź

Czy lubisz zadawać się z osobami, które ciągle narzekają i nie mają humoru? No właśnie. Ludzie ciągną do osób, które są wesołe i tryskają humorem. To oczywiste, że nie zawsze będziesz pełna energii i w formie, ale na ile to możliwe nie przesadzaj z marudzeniem. Każdy potrzebuje czasami rady, więc nie wahaj się o nią zapytać przyjaciół, jednak nieustanne wałkowanie tej samej sprawy, może zachwiać nawet ich cierpliwością. Nieustanne narzekanie sprawi, że niewiele osób będzie chciało nas słuchać. Sprawia to, że stajemy się mniej atrakcyjne w oczach innych osób. Nie wahajmy też sięgnąć po uśmiech. Energia i pozytywne nastawienie, to coś, co przyciąga innych. To broń wielu pewnych siebie osób, która przyciąga uwagę innych.

Rozwijaj się

Osoby, które mają swoje pasje, są postrzegane jako bardziej atrakcyjne. Oczywiście nie przesadzajmy, z tym by opowiadać o nich nieustannie innym, bo to też może ich zanudzić. Pasja musi być czymś co lubimy naprawdę robić, co nas pochłania, o czym uwielbiamy czytać co nas wciąga i w czym się rozwijamy. Co nas zapala. Jeśli poświęcasz czas na rozwijanie pasji stajesz się atrakcyjna dla innych. Nikt nie powiedział też, że to źle, jeśli interesujesz się w mniejszym zakresie kiloma branżami. 

Interesuj się innymi i miej własne zdanie

Osoba, która ze wszystkim się zgadza może i jest miła i przyjemna, ale jeśli przytakuje innym tylko dlatego, że się ich obawia to czar pryska. Zbytnia ugodowość sprawia, że wtapiamy się w tło. Dlatego miejmy odwagę chodzić własnymi drogami. Nuta indywidualności czyni cię ciekawszą. Jednocześnie bądź zainteresowana rozmówcą tym, co do ciebie mówi, daj innym dojść do słowa. Będziesz dla nich bardziej atrakcyjna. Możemy być ciekawą osobą, mieć wiele zainteresowań i wiele rzeczy do powiedzenia, ale ludzie nie będą nas chcieli słuchać, jeśli my nie będziemy ich słuchać. Jeśli jesteśmy uśmiechnięte, wykazujemy zainteresowanie inną osobą, a jednocześnie aktywnie w niej uczestniczymy, rozmówca postrzega nas lepiej. Naszą atrakcyjność podnosi też uśmiech. Dajmy innym szansę, istnieje spore prawdopodobieństwo, że inni nam to odwzajemnią. Jednocześnie unikajmy bycia wścibską.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej