WomanMagazine.pl

Jak wyleczyć złamane serce?

Każda z nas była kiedyś zakochana, przychodzi jednak taki czas, że z różnych przyczyn musimy się rozstać. Jak w miarę bezboleśnie przetrwać ten czas?

Standard Post with Image

To nie koniec świata 

Związki powinny być przyczyną radości, jeśli jednak więcej w nich bólu, wtedy najpewniej wcześniej czy później się rozstaniemy. Przez złamane serce trzeba przejść, nie da się od niego uciec. Można jednak pomóc naszemu sercu szybciej się zagoić. Pamiętajmy, że smutek i ból związane z zerwaniem są naturalne. Nie trzeba chować tych emocji do szafy, bo one wrócą, każdy musi przejść przez etap żałoby, mamy wtedy poczucie zakończenia związku i możemy ruszyć dalej. Nie rozpaczajmy jednak zbyt długo, jak we wszystkim i tu trzeba zachować umiar. Przesadne popadanie w rozpacz nie zwróci nam ukochanej osoby. Jeśli nie możemy sobie poradzić same, to poszukajmy wsparcia wśród rodziny i przyjaciół. Pomóc może nam też wizyta u psychologa. 

Daj sobie czas

Zapamiętajmy, że bycie singlem ma sporo zalet, masz więcej czasu dla siebie i możesz to wszystko zrobić bez ustalania z drugą osobą. Pamiętaj też, że nie zawsze tak będzie, kiedyś znów będziemy w związku, więc warto skorzystać z tego czasu. Jednocześnie nie rozpatrujmy minionego związku w kategorii porażek czy pomyłek, każdy związek może nas wiele nauczyć, jeśli damy sobie na to szansę. Nie dołujmy się myślami, że nie jesteśmy nic warte i nie obwiniajmy się, czasami bez względu na to co zrobimy nasz związek i tak uległby rozpadowi, na przykład ze względu na różnicę charakterów. Pamiętaj, by dbać o siebie, pozwól sobie na drobne przyjemności i otwórz się na otoczenie. Wybacz byłemu partnerowi i puść go wolno, choćby tylko w głowie, bez mówienia mu o tym. Rozstanie to doskonały czas dla rozpoczęcia nowych aktywności. Zajmij się sobą, zacznij chodzić na siłownię, kurs tańca albo zrób coś czego nigdy nie robiłaś. Nie rozdrapuj ran i nie wspominaj przeszłych rzeczy, skup się na tu i teraz. Emocjonalne rany, podobnie jak te na naszym ciele, muszą się zagoić, dajmy im na to czas. Najtrudniej jest na początku, to właśnie wtedy trudno nam uwierzyć w to, co się stało. Pozwólmy sobie na wyrażanie wszystkich emocji. Przyniesie nam to ulgę. Nie zamrażajmy ich w ciele, bo może przerodzić się to w choroby. Pamiętajmy, z czasem będzie nam łatwiej. 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej