WomanMagazine.pl

Jak w szybki sposób nauczyć się angielskiego?

W dzisiejszych czasach angielski stał się podstawą. Przyda nam się on zarówno w pracy, jak i na wakacyjnym wyjeździe. W jaki sposób możemy go w krótkim czasie podszkolić?

Standard Post with Image

Najszybciej nauczymy się języka wśród osób, które nim władają, nie zawsze mamy jednak taką możliwość, dlatego warto zrobić co w naszej mocy, by się nim otoczyć w inny sposób.

Znajdź podcasty i kanały na YouTube, które Cię zainteresują

W dobie internetu warto skorzystać z dobrodziejstw, które niesie ze sobą to medium. Znajdźmy na YouTube kanał po angielsku, który nas zainteresuje, nie musi być on specjalnie przeznaczony do nauki angielskiego. Najważniejsze, by tematyka, którą prezentuje nas interesowała. Równie dobrze możemy też wyszukać wywiady z naszymi ulubionymi aktorami czy gwiazdami.

Oglądaj filmy i seriale po angielsku

To kolejny ze sposobów. Jeśli Twoje ulubione seriale są w oryginale nagrywane po angielsku, to świetnie! Podobnie rzecz ma się w przypadku filmów. Jednak gramatyka i słownictwo to jedno, równie istotne jest to, by osłuchać się z językiem mówionym. Dzięki temu łatwiej zrozumiemy, co ktoś do nas mówi. Na początek możemy oglądać programy, wybierając napisy w języku angielskim, a po jakimś czasie wyłączmy je i postarajmy się zrozumieć, co mówią aktorzy.

Aplikacje mobilne

Jeśli chcemy wykorzystać każdą dostępną chwilę na naukę języka, warto zaopatrzyć się w wybrane aplikacje mobilne. Oto kilka z nich.

Duolingo to aplikacja, która oferuje naukę kilku języków. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku, gdy naszym językiem ojczystym jest język polski, dostępny będzie jedynie język angielski. Pozostałych języków będziemy musieli uczyć się w odniesieniu na przykład do hiszpańskiego. Język ćwiczymy poprzez tłumaczenie zdań, czy ćwiczenia ze słuchu. Aplikacja jest darmowa, choć możemy zapłacić, jeśli nie chcemy w niej reklam.

Drops to kolorowa aplikacja, z którą na pewno nie będziecie się nudzić. Przyswajanie nowych słówek odbywa się za pomocą grafik i mini gier. Program operuje obrazami i słownictwem w języku docelowym. Niestety wersja darmowa pozwala tylko na 5 minut pracy dziennie.

Memrise zapewnia naukę języka krok po kroku, w uporządkowany tematycznie sposób. Poznajemy kolejne zwroty za pomocą gry. Pierwsza faza to nauka danego słówka, widząc jego wersję angielską i polską, możemy też połączyć je z własnym obrazkiem, co pozwoli nam szybciej je zapamiętać.

BBC Learning English pozwala uczyć się gramatyki, doskonalić wymowę, rozwijać angielski poprzez historię i uczyć się codziennie nowych zwrotów. Każdego dnia dostępna jest też nowa lekcja. Wybrać możemy spomiędzy angielskiego na co dzień, biznesowego, gramatyki czy słownictwa.

Wrzuć na luz

Największą trudnością dla Polaków jest stres związany z tym, że ich wypowiedzi nie będą perfekcyjne. Nie martw się, że będziesz popełniała błędy, to naturalne. Nie chodzi o perfekcję, chodzi o to, by się porozumiewać i przełamać barierę wstydu. Dlatego ucz się nowych słówek, otaczaj się językiem. Poszukaj też grup, które spotykają się, by wymieniać swoje kompetencje językowe.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej