WomanMagazine.pl

Jak przetrwać Blue Monday?

Od rana czujesz spadek formy? Nic dziwnego, na dzisiaj przypada tegoroczny Blue Monday, jak nie dać się złemu nastrojowi i uczynić ten dzień lepszym?

Standard Post with Image

Czym jest Blue Monday?

Blue Monday to według teorii opracowanej przez brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla, najbardziej depresyjny dzień w roku, który przypada na trzeci poniedziałek stycznia. Zdaniem naukowca tego dnia zbiegają się ze sobą negatywne czynniki pogodowe, psychologiczne i ekonomiczne, co powoduje u wielu osób złe samopoczucie. To dość logiczne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że to okres pierwszych rozliczeń za złamane postanowienia noworoczne, sytuacji nie pomaga fakt, że w naszych portfelach goszczą pustki po sylwestrowych i świątecznych szaleństwach. Kto jedna powiedział, że pomimo tych niesprzyjających warunków nie możemy czuć się dobrze?

Zacznij od początku

Jeśli zazwyczaj wszędzie się spóźniasz, a rano nie możesz z niczym się wyrobić, to spróbuj tego dnia wstać możliwie wcześnie, by mieć czas na spokojne działanie. Zjedz pożywne śniadanie, na przykład owsiankę z owocami. Od rana traktuj siebie dobrze, włącz sobie swoją ulubioną stację radiową lub wesoły przebój, który umili poranek. Napij się czegoś ciepłego.


Dbaj o siebie

Po przyjściu do pracy napij się kawy, pobudzi cię ona do działania i rozbudzi. Duży kubek aromatycznej kawy z całą pewnością pozwoli Ci też stanąć na nogi. A jeśli nie możesz usiedzieć przy biurku, kawa będzie doskonałym sposobem na to, by wyjść z biura. Rozplanuj swój dzień, pozwoli ci to działać z większym spokojem. Pamiętaj jednak o tym, by zostawić lukę na nieprzewidziane wydarzenia. Zaplanuj też czas na przerwę oraz lunch. Najtrudniejsze zadania warto wykonać na początku, dzięki czemu nie będziemy myśleć o nich przez cały dzień. Nie zapominaj także o przyjemnościach, kto powiedział, że tego dnia nie możemy zjeść czegoś pysznego? Tego dnia pozwól sobie na więcej.

Wieczorne przyjemności

Niech wieczór też będzie bogaty w przyjemności. Spotkaj się ze znajomymi albo przynajmniej zadzwoń do kogoś bliskiego. Jeśli jesteś serialomaniaczką, usiądź pod kocem z kieliszkiem wina w ręku lub kubkiem gorącej czekolady przed swoim ulubionym serialem. Pozytywny skutek odniesie także dobra książka. Jeśli jesteśmy maniakami aktywności fizycznej, możemy wpaść na siłownię. Zwieńczeniem dnia niech będzie aromatyczna kąpiel. Gdy już położysz się spać, dzień zakończ pozytywnym aspektem, przypomnij sobie wszystkie dobre rzeczy, które cię dzisiaj spotkały. Pomyśl też o swoich planach na najbliższy czas, które cię ekscytują.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej