WomanMagazine.pl

Jak plotkujemy? Kobiety versus mężczyźni

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy lubimy czasem poplotkować. A to w ramach odprężenia, zejścia z wysokiego tonu, lub po prostu – by zaspokoić niezmierzoną ludzką ciekawość. Co jeszcze ciekawsze, każda z płci robi to w zupełnie inny sposób. Może to jednak nie plotka, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus? ;-)

Standard Post with Image

Jak pokazują badania, panowie wcale nie plotkują mniej niż panie, precz stereotypom! Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ponieważ robią to bardziej subtelnie i w bardziej zaufanym gronie. Nic więc dziwnego, że nie utarła się jeszcze powszechna opinia o męskim plotkarstwie... Robią to, chociaż do niczego się nie przyznają, a plotkowanie nazywają zwykłą „wymianą myśli i doświadczeń”. ;-)

 

O czym i jak plotkują mężczyźni?

Według badań mężczyźni najczęściej plotkują w pracy, robią to podczas przerw lub w czasie wykonywania czynności biurowych dzięki internetowym komunikatorom, a także podczas spotkań w męskim gronie przy piwie. Oczywiście nigdy nie nazwą tego „plotką”, ponieważ to słowo kojarzy im się negatywnie i jest „zarezerwowane” dla kobiet.

Jeśli chodzi o tematy rozmów, tutaj plotka ubrana jest w białe rękawiczki. Nie jest to obgadywanie wprost, ale dobrze skryta informacja, którą tylko płeć silna potrafi rozszyfrować. ;-) Przede wszystkim porusza się temat kariery i sprawy osobiste. Mężczyźni nie zwracają uwagi na każdy szczegół, tak jak kobiety, aczkolwiek czują, kiedy coś jest nie tak i potrafią wydobyć konieczne informacje od rozmówcy.

Wśród popularnych tematów przejawiają się również historie alkoholowe ostatniego tygodnia, rozmowy o zarobkach oraz o kobietach... Jak reagują w różnych sytuacjach, czy marudzą, obrażają się, ale także, jak bywają wspaniałe! Nie może również zabraknąć rozmów o koleżankach z pracy. ;-)

 

O czym plotkują kobiety?

Tutaj sytuacja wydaje się dużo prostsza, w końcu każdej z nas zdarzyło się uczestniczyć w plotkarskiej rozmowie. Dla nas kobiet jest to naturalne: rozmowa o innych kobietach, nowych związkach, zasłyszanych opowieściach lub nowej fryzurze koleżanki. W damskim gronie jest to oczywiste i zwykle nie budzi zgorszenia, choć kiedy pojawia się relacja kobieta – mężczyzna, mężczyzna zwykle dziwi się temu mówieniu wprost i „obgadywaniu”.

Wśród koleżanek zwykle nie ma tematów tabu, bardzo powszechne są rozmowy o mężczyznach, od tych najbardziej zwyczajnych, po bardziej pikantne szczegóły, a często również plotki na temat nowego życia dawnej miłości.

 

Jak widać, nieprawdą jest, ze panowie nie plotkują. I choć dla wszystkich wydaje się to czynnością negatywną, chyba nie da się jej zaprzeczyć i zaprzestać.

A czy Ty wiesz, że plotkujesz? ;-)

 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Kobiety Zwyczajne – Niezwyczajne: Wywiad z Anną Sobańską

Kolejną bohaterką naszej akcji "Kobiety Zwyczajne - Niezwyczajne" jest poetka Anna Sobańska. Zapraszamy do lektury wywiadu z Nią oraz Jej wierszy.

Czytaj więcej