WomanMagazine.pl

Jak oszczędzać na wakacjach?

Okres wakacyjny w pełni. Część z nas wakacje ma już za sobą, druga część dopiero wyjedzie. Podczas wyjazdów będziemy myśleć - oszczędzać, czy nie? Oto kilka rad, które pozwolą nam rozsądniej zarządzać naszymi finansami na wakacjach.

Standard Post with Image

Między rozsądkiem i sercem

Niektórzy twierdzą, że wakacje są raz w roku, więc nie należy na nich oszczędzać. Idąc za tą myślą część osób pozwala sobie na wszelkie przyjemności wracając do domu z pustym portfelem. Czy w jakikolwiek sposób możemy zachować równowagę pomiędzy wydatkami, a przyjemnościami? Zdecydowanie tak!

Planuj budżet

Podobnie jak w codziennym życiu, tak i podczas wakacji planowanie wydatków bardzo się przydaje. Dlatego warto zrobić rozpiskę wakacyjnego budżetu, rozpisując ile wstępnie wydamy. Poświęćmy czas określając koszty podróży, noclegu, wyżywienia czy atrakcji dodatkowych, dzięki temu będziemy wiedzieć ile pieniędzy musimy przeznaczyć na wyjazd i gdzie możemy ewentualnie oszczędzić. Będzie nam tez łatwiej kontrolować podczas wakacji te wydatki.

Podróżuj poza sezonem

Kto powiedział, że koniecznie musimy podróżować w trakcie sezonu? Podróżowanie poza sezonem jest mniej kosztowne, a na dodatek miejsca turystyczne są zazwyczaj wtedy mniej zatłoczone. Właśnie dlatego warto śledzić oferty podróży na stronach internetowych oraz zaglądać do biur podróży.

Szukaj zniżek

Rezerwując noclegi warto rozglądać się za kuponami rabatowymi, które obniżą nasze koszty. Dostępne sa one na przykład podczas rezerwowania noclegów przy pomocy aplikacji mobilnych, dzięki czemu otrzymamy korzystne rabaty. Niektóre portale oferują na przykład zwrot pewnej kwoty jeśli prześlesz link polecający swojemu znajomemu. Czasami noclegi tanieją tuż przed datą wyjazdu.

Transport

Oszczędzić możesz również na transporcie. Warto sprawdzić, czym najlepiej podróżować do miejsca naszego wypoczynku. Czasami znaleźć możemy atrakcyjne ceny lotów. Tańsze loty znajdziemy czasami również rezerwując loty na długi czas przed wylotem. Innym razem tuż przed podróża, gdy wypełniane sa ostatnie wolne miejsca. Inną kwestią jest też jedzenie, czy będziemy przygotowywać je samodzielnie ze składników sklepowych, czy zjemy w hotelu? Zastanów ise tez czy lepiej płacić gotówką czy kartą. Czy bank narzuca dodatkowe opłaty z tytułu płatności za granicą. 

Sprawiaj sobie przyjemności z głową, nie musisz bardzo oszczedzać ale kontroluj wydatki.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej