WomanMagazine.pl

Jak nie stracić głowy przed świętami?

Święta to szczególny czas, a jednak towarzyszący im pośpiech wiele z nas przyprawia o ból głowy. Co zrobić, by przedświąteczne przygotowania nie spędzały nam snu z powiek?

Standard Post with Image

Zrób plan

Przyzwyczajeni do tworzenia listy zadań w życiu zawodowym, możemy zapomnieć o tym, że przygotowania do świąt też można zaplanować. Odpowiednia organizacja to klucz do bezstresowego okresu przedświątecznego. Spisz na kartce, co koniecznie musisz zrobić przed świętami i rozplanuj to w czasie. Zastanów się też nad tym, które czynności możesz wykonać wcześniej. Pośród nich znajdują się na przykład porządki. Te warto zrobić jak najwcześniej. Jeśli to nasza pierwsza wigilia i obawiamy się, jak wyjdą nam dania, to może warto zrobić je nieco wcześniej w małej porcji w ramach eksperymentu. Warto też zastanowić się, które potrawy możemy przygotować wcześniej i zamrozić. Zaangażuj w domowe prace jak największą liczbę domowników, pozwoli to na podział pracy i zaoszczędzenie energii. Zyskany czas możemy przeznaczyć na strojenie domu czy choinki.

Prezenty i inne wydatki

Listę prezentów dla naszych bliskich warto zrobić odpowiednio wcześnie, aby uniknąć zakupowego szaleństwa tuż przed świętami. Dzięki temu zaoszczędzimy też czas, który stracilibyśmy krzątając się bez celu po sklepie. Wygodną alternatywą są też zakupy w internecie, które pozwolą nam na znalezienie atrakcyjnych okazji. Niektóre sklepy oferują darmową wysyłkę do domu. Podobnie postępujmy w przypadku zakupów spożywczych. Lista niezbędnych produktów na pewno pozwoli nam skrócić wizytę w sklepie. Odpowiednia organizacja i planowanie pozwolą nam spokojniej spędzić przedświąteczny czas.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej