WomanMagazine.pl

Dlaczego one zdradzają?

W jednym z artykułów dociekaliśmy, dlaczego mężczyźni robią „skok w bok”. Niestety, Drogie Panie, to działa w dwie strony i nie tylko mężczyźni są „tak okropni i bezduszni!”. Kobiety także zdradzają, choć powody, dla których to robią, mogą się nieco różnić.

Standard Post with Image

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Dowiesz się... TUTAJ

Najpierw jednak przejdźmy do tytułowego zagadnienia i przeanalizujmy życie kobiety zdradzającej. Dlaczego to robi? Co nią kieruje, gdy podejmuje taką decyzję? Zostaje zaślepiona, czy może jest świadoma swojego wyboru?

Kobiety zdradzają, bo… się nudzą. I nie chodzi wcale o to, że nudzą się partnerem. Że ciągle z tym samym przestaje sprawiać frajdę, czy najzwyczajniej, chcą przebierać w facetach jak w letnich sukienkach. Kobiety prowadzące życie zawodowe, następnie przychodzące do domu, którego są strażniczkami, sprawdzające, czy dziecko ma zadanie domowe i kładące się bezczynnie do łóżka… Zmęczone. Kiedy mężczyzna ma swoją karierę, mijają się coraz częściej, tym samym oddalając od siebie. A kobieta nie lubi się nudzić. Nie lubi momentów, gdy czuje się zupełnie sama, gdy nikt jej nie przytula i nie okazuje, że jest dla niego ważna. Egoizm? I czasem w tym zabieganych życiu zdarza się… okazja. Wyjazd służbowy?

Kolejnym powodem jest powszechne twierdzenie, że mężczyźni mają większe potrzeby erotyczne od kobiet. Skoro tak jest, to kobiety nie potrzebują tak często i nie musi być różnorodnie. To zupełna nieprawda, nieporozumienie. Kobieta czuje, że jest zaniedbywana, że on się dla niej już nie stara, że wszystko staje się prozaiczne i cała magia, która była na początku związku, pryska. W końcu jest tak, jak on chce. Skoro ją zdobył dawno temu, po co teraz się teraz wysilać?

Bo kobiety mają wyobraźnię… i potrafią ją dobrze wykorzystywać. Spotkanie z nieznajomym? Totalnie odjechane miejsce publiczne? Adrenalina i czyste emocje… które mogą doprowadzić do urzeczywistnienia, a raczej wykorzystania nadarzającej się okazji. Choć prawdopodobieństwo zdrady w tym przypadku nie jest tak wielkie.

Kolejną rzeczą jest zdrada w akcie zemsty, co może się wiązać z pierwszym akapitem. Mężczyzna jest chłodny, nie interesuje się nią, a wieczorem woli wyjść z kolegami. Wtedy ona, samotna i pokrzywdzona, znajduje numer do dawnego przyjaciela, początkowo, żeby móc się komuś zwierzyć, a później… wychodzi „samo”. „I dobrze, należy mu się!”.

I wreszcie… kobieta zdradza, bo się zakochała! Tak, najzwyczajniej w świecie poczuła TO. Poczuła, że to niedostępne uczucie, nie jest tylko chwilową fascynacją (a może jeszcze jest)? Ona i tak nie będzie się nad tym zastanawiać. Czuje, że zakochała się jak nastolatka, wydaje jej się, że na tego mężczyznę czekała od dawna. Ten drugi jest aniołem, w odróżnieniu od chłodnego, nudnego partnera. Ponadto jej mężczyzna nie interesuje się nią tak, jak na początku. A ona chce poczuć się jak księżniczka, o którą w końcu ktoś się naprawdę zatroszczy i dowartościuje. Inny mężczyzna to odskocznia, dzięki której może poczuć się kobietą przez wielkie „k”.

 

Zdajemy sobie sprawę, że tych powodów może być dużo więcej. Jak myślicie, co można by jeszcze dodać?

Podobne artykuły

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Czytaj więcej

Dlaczego warto być kobietą?

"Być kobietą być kobietą" - śpiewała kiedyś Alicja Majewska, 8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet zastanawiamy się, dlaczego warto być kobietą.

Czytaj więcej