WomanMagazine.pl

Czy warto wracać do byłego?

Rozstałaś się ze swoim ukochanym nieustannie za nim tęsknisz i myślisz o powrocie do niego? Czy rzeczywiście warto dać mu drugą szansę?

Standard Post with Image

Po rozstaniu cierpimy, to naturalne, to co robiliśmy wspólnie teraz robimy osobno, jeśli na dodatek razem mieszkaliśmy wszystko wydaje się puste. Wady, które widziało się przed rozstaniem, teraz stają się jakby bardziej znośne. Nie powinniśmy jednak kierować się poczuciem pustki, to nie jest wystarczający argument do tego, by wrócić do kogoś. To minie, dlatego na chłodno postaraj się podejść do sytuacji, analizując, czy rzeczywiście chodzi o popełnienie błędu i pochopną decyzję, czy tylko o chwilowe uczucie. Jeśli w związku była agresja, druga strona wielokrotnie przekroczyła twoje granice, macie skrajnie różne charaktery oraz zupełnie inne oczekiwania, to po co do tego wracać? Może lepiej zrobić miejsce na coś dobrego? Oczywiście nie jest tak, że w związku nie trzeba pracować i teraz trafisz na ideał, który będzie taki sam jak ty i nigdy nie będziecie się kłócić. Jeśli ktoś cię nie szanuje, zdradza, bije, nie zmieni się tylko dlatego, że obieca, że dojdzie do zmiany. Może nie warto wracać, a zamiast tego przeanalizować powód rozstania, po pewnym czasie z pewnym dystansem, powiedzieć sobie co było źle, nad czym należy popracować i ruszyć dalej. 

Kiedy warto wrócić?

Nad powrotem warto się zastanowić, jeśli decyzję podjęliśmy pod wpływem emocji. Czasami kłótnie wymykają się spod kontroli, jesteśmy pełne gniewu i robimy coś pochopnie. Gdy emocje opadną i stwierdzisz, że był to błąd nic nie stoi na przeszkodzie byśmy go naprawili. Powrót do partnera warto przemyśleć też, jeśli widzimy, że partner żałuje swojego zachowania i pracuje nad tym, by się poprawić. Jednak jeśli nic nie wskazuje na zmianę jego zachowania, nie warto do niego wracać tylko dlatego, że tęsknimy. Nie wracajmy też, gdy to kolejne rozstanie, w przeciwnym razie to stanie się nawykiem. Nie warto wracać również do toksycznej relacji. Jeśli powodem rozstania był drobny błąd można to przemyśleć, każdemu się zdarza. Jeśli spotkacie się i po rozmowie stwierdzicie, że problem, który doprowadził do rozstania da się naprawić lub rozwiązać też warto to przemyśleć. Jak widać decyzja dotycząca powrotu do byłego partnera nie należy do najłatwiejszych, warto ją jednak przemyśleć na spokojnie, bez zbędnych emocji, które mogą zaciemniać obraz sytuacji. 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej