WomanMagazine.pl

Chwile relaksu z Atlasem szczęścia – recenzja Woman Magazine

Teraz wprawdzie w żyjemy w czasach, w których raczej korzystamy z wirtualnych map – zwłaszcza podczas planowania, a także realizacji podróży. Jest jednak pewien atlas, którego odpowiednika nie znajdziecie w Internecie, a warto do niego zaglądać i to regularnie! To „Atlas szczęścia”!

Standard Post with Image


Jeśli jeszcze nie macie go na swojej półce obok innych – „oldschoolowych” atlasów – koniecznie uzupełnijcie o niego swoje zbiory ;-) I przeglądajcie jego „mapy” jak najczęściej!


Mowa o „Atlasie szczęścia” Helen Russell. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Insignis. To oczywiście nie jest zwyczajny atlas – z wielkoformatowymi karkami, dokładnymi ilustracjami, z mapami… Książka jest wielkości zbliżonej bardziej do atlasu podróżnego, przewodnika, niż książki – giganta, który najlepiej wygląda właśnie na półce (z której nota bene – ciężko go wydobyć). Skoro jest podręczna to i poręczna - warto mieć ją więc pod ręką i regularnie do niej zaglądać. Dlaczego? Dlatego, że to uroczy przewodnik po 33 krajach i ukrytych w ich kulturach sposobach na postrzeganie i osiąganie szczęścia. Swoista ściąga do egzaminu na bycie szęśliwym.


Autorka – Helen Russell jest dziennikarką. Jej ciekawość, którą obdarza drugiego człowieka i niezwykła uważność z jaką odbiera kraje, które odwiedza, sprawia że książka daje nam autentyczny wgląd w inne sposoby patrzenia na to, co może być, stać się, jest… szczęściem. Jest napisana niezwykle sympatycznym, prostym, choć wnikliwie opowiadającym o rzeczywistości - językiem. Do tego nie stroni od humoru. To wszystko sprawia, że książkę się czyta po prostu przyjemnie.


„Atlas szczęścia” składa się z kilkudziesięciu dość krótkich rozdziałów. Każdy z nich jest poświecony innemu krajowi i jego sposobowi na doświadczenie szczęścia. To jeszcze nie wszystko. Każdy z nich kończy się krótką ściągą – receptą na próbę wprowadzenia danego pomysłu na bycie szczęśliwym do swojego życia.


Jeśli jesteście ciekawi co trzeba zrobić, żeby doświadczyć brazylijskiego „saudade”, jak żyć zgodnie z norweskim „friluftsliv” czy tajskim „mai pen rai”, wcielcie w życie włoskie „słodkie nicnierobienie” („dolce far niente”) – rozłóżcie się wygodnie na kanapie (a jeszcze lepiej – w hamaku;-)) i oddajcie się miłej lekturze. Serdecznie polecamy!


Tytuł: "Atlas szczęścia"
Autorka: Helen Russell
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: listopad 2018 r.

Podobne artykuły

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej

GALA OTWARCIA WOMAN MAGAZINE

8 kwietnia 2016 r. w Hotelu Kossak w Krakowie odbędzie się gala otwarcia nowego magazynu online, dedykowanego współczesnym kobietom. Event rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do ok. 22. Dla gości przewidziano wiele atrakcji! Wstęp wolny!

Czytaj więcej