WomanMagazine.pl

Być kobietą, być kobietą… (niezależną) – recenzja książki Kamili Rowińskiej

Tak zaczyna się nieśmiertelny przebój Alicji Majewskiej, a dokładniej: "Być kobietą, być kobietą! Marzę ciągle będąc dzieckiem…" kończący się dość przygnębiającą, a jakże… nad wyraz zgodną z codziennością wielu kobiet - konstatacją: "a najczęściej o tym marzę kiedy piorę Ci koszulę albo naleśniki smażę…"

Standard Post with Image

 

Książka Kamili Rowińskiej jest prawdziwą kopalnią wiedzy i motywacji jak przestać marzyć, a zacząć być – tu i teraz - nie tylko KOBIETĄ, a KOBIETĄ NIEZALEŻNĄ. Czy to oznacza rzucenie obowiązków domowych w kąt? Obrażenie się na płeć przeciwną..? Niekoniecznie ;-)

 

To książka dodająca odwagi i wręczająca narzędzia do realizacji siebie samej – głównie na polu zawodowym. Jest skierowana do każdej z nas – i tej pracującej na etacie, i tej prowadzącej swój biznes, i też dla tej, która dotąd zajmowała się tylko i włącznie domem i dopiero szuka dla siebie miejsca na rynku pracy.


Łączyć je musi jedno – pragnienie zainwestowania w swój rozwój zawodowy. „Kobieta niezależna” jest skierowana do kobiet, które chcą odnieść sukces w biznesie, nawet jeśli ich pomysł na siebie w tym obszarze dopiero raczkuje.


Książka K. Rowińskiej napisana jest przystępnym, sympatyczny językiem, bez niepotrzebnych dygresji. Jest bardzo konkretną dawką wiedzy. Autorka doskonale wie dla kogo ją napisała i po co. Dzięki temu podaje mnogość różnych efektywnych rozwiązań problemów, które mogą kobiecie stanąć na drodze do sukcesu zawodowego.


Oczywiście nie ucieka przy tym od „coachingowego” tonu i taka ta książka ma być – takim eksternistycznym coachingiem. Zatem ta książka to nie kolejne rozdziały poświecone konkretnym obszarom, które trzeba przepracować, by pozwolić sobie na odniesienie sukcesu (bo według Rowińskiej ten sukces jest na wyciagnięcie ręki, trzeba tylko wyzwolić w sobie siły i motywację by po niego sięgnąć – choć nie mami nas, że to łatwa droga). Znajdziemy w niej też ćwiczenia, zadania do wykonania, które pogłębiają samoświadomość, pozwalają określić miejsce w którym się znajdujemy, swoje możliwości, oczekiwania i trudności, na które trzeba znaleźć rozwiązanie. Rowińska gotowych recept nie daje. Pokazuje natomiast proces, który trzeba przejść, by do tego rozwiązania dojść samej.


Osobiście nie przepadam za poradnikami, jednak nie poczułam się w tym przypadku zakrzyczana motywacyjnymi sloganami. Od autorki bije profesjonalizm, ale też ciepło i zrozumienie kobiet i rozmaitych sytuacji, w których mogą się znajdować.


Kobieta niezależna to nie kobieta samolubna, mająca potrzeby innych w głębokim poważaniu. To kobieta asertywna, kobieta znająca swoją wartość, ale i szanująca potrzeby innych (w tym też oczywiście swoich bliskich). To kobieta dzieląca obowiązki domowe z mężem, zarabiająca pieniądze, dbająca o swoje finansowe zabezpieczenie na przyszłość (czy na wypadek nagłych losowych zdarzeń). To kobieta – nie – ignorantka. Uczestnicząca aktywnie w zarządzaniu domowym budżetem, mająca wpływ na wspólne inwestycje z mężem oraz dostęp do wszelkich finansowych dokumentów ich dotyczących.  To kobieta, która nie oddaje całej odpowiedzialności za utrzymanie rodziny mężczyźnie. To kobieta ciągle się rozwijająca, poszerzająca swoje kompetencje zawodowe, krocząca wyznaczoną przez siebie ścieżką kariery. Mam wrażenie, że – bardziej żyjąca w równowadze miedzy życiem zawodowym i prywatnym, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. To kobieta spełniona.


Jeśli chciałabyś osiągnąć właśnie tego typu niezależność, koniecznie sięgnij po najnowsze wydanie „Kobiety niezależnej”. Być może otworzy Ci oczy na pewne kwestie, o których nie miałaś dotąd pojęcia lub częściowo pomoże i w dookreśleniu, a może wręcz – zmianie swojego myślenia o własnej karierze.

 

Tytuł: "Kobieta niezależna"

Autorka: Kamila Rowińska

Wydawnictwo:  Rowińska Business Coaching

 

O Autorce
Kamila Rowińska
– certyfikowany master facilitator, trener i coach. Autorka oraz współautorka 7 książek o tematyce biznesowej i coachingowej. W praktyce coachingowej wspiera kadrę zarządzającą, przedsiębiorców i top menedżerów w osiąganiu ich celów zawodowych i prywatnych. Twórczyni konceptu Kobieta Niezależna, który realizuje z sukcesem i satysfakcją od lat. Jest zaangażowana społecznie. Wspiera rocznie wiele instytucji i inicjatyw, których misją jest pomoc potrzebującym. Członkini Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie oraz Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Absolwentka Politechniki Śląskiej – kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji, gdzie ukończyła Coaching.

 

 

 

Podobne artykuły

Największy sukces? Być mamą, żoną i... sportowcem! – rozmowa z Kamilą Krzak

„Bycie mamą to wyzwanie. Bycie pracującą mamą – jeszcze większe. A bycie pracującą mamą sportowcem to ciągły wyścig z czasem”. Zapraszamy do inspirującej rozmowy z Kamilą Krzak, Mistrzynią karate, która zdradza swój przepis na szczęśliwe życie zawodowe i prywatne!

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej