WomanMagazine.pl

Budujemy udany związek

Dzisiaj walentynki, święto miłości, z tej przyczyny postanowiliśmy rzucić nieco światła na to, w jaki sposób zbudować udaną, długotrwałą relację.

Standard Post with Image

Bądź ciekawa

Na początkowym etapie znajomości interesuje nas wszystko, co jest związane z partnerem, z biegiem czasu wydaje nam się, że wiemy o nim już wszystko. Przez co zadajemy coraz mniej pytań dotyczących na przykład upodobań naszej połówki. Tym samym w znacznej mierze bazujemy na naszych wyobrażeniach albo opiniach, a przecież wszyscy nieustannie się zmieniamy. Właśnie dlatego warto wciąż na nowo aktualizować wiedzę na temat naszego partnera. Wieczorne leżakowanie to idealny czas na to, by zapytać partnera o jego marzenia, obawy czy ulubione filmy.

Wspieraj i doceniaj

Chociaż nasz partner na co dzień może wydawać się osobą pewną siebie, to nie daj się zwieść, każdy z nas potrzebuje dobrego słowa. Dlatego nie zapomnij podziękować mu za poranną kawę czy pamięć o ważnym dla Ciebie wydarzeniu. Po pewnym czasie zalety naszego partnera mogą wydawać nam się oczywiste, a jednak warto pamiętać o tym, dlaczego z nim jesteśmy, to przydaje się zwłaszcza w słabszym okresie. Aby utrzymać świeżość w związku istotne są drobne działania, miła wiadomość w ciągu dnia, czułe gesty, pocałunki. Jeśli nasz partner ma gorszy czas, okażmy mu więcej wyrozumiałości i wsparcia.

Rytuały

Rytuały są kluczowe dla par, doceniajcie wspólny czas, jak poranne, leniwe poranki. Okazujcie sobie czułość poprzez drobne gesty, trzymajcie się za ręce, uśmiechajcie się do siebie, żartujcie, wygłupiajcie się. To wszystko sprawia, że pary są ze sobą szczęśliwsze. Nieustannie też poznawajcie swoje potrzeby. Nie krytykuj swojego mężczyzny przy innych, o tym powinniście porozmawiać na spokojnie w domu. Nie zapomnijcie jednak o wzajemnym szacunku nawet podczas kłótni.

Życie to nie komedia romantyczna

Bądź realistką, związek nie będzie idealny, partner będzie miał wady i będzie cię niekiedy denerwował. Należy podobnie jak w przypadku siebie, akceptować pewne niedociągnięcia naszej pary, wzajemnie się akceptując. Nierealistyczne oczekiwania sprawią, że nie będziemy się cieszyć tym, co mamy, chcą więcej i więcej. Nie zapominajmy też o tym, że oprócz wielu radości i przyjemności związek łączy się również z nieustanną pracą i poznawaniem drugiej osoby.

Podobne artykuły

Wilk w owczej skórze – jak pod płaszczykiem troski zazdrość zżera związek od środka

Zazdrość – dowód na to, że kogoś kochamy, że nie jest nam obojętny, że jest w naszych oczach atrakcyjny nie tylko dla nas, ale i dla innych. W łagodnej, zdrowej formie może i tak. Jednak zbyt często ta „troska” o partnera, o jego życie, pasje i znajomości przybiera chorobliwą, natarczywą formę, niszcząc związek.

Czytaj więcej

Jakie zachowania czynią związek długotrwałym?

Każdy z nas wchodząc w związek, chciałby, aby trwał jak najdłużej. Na początku wszystko jest nowe, jesteśmy zakochani, z czasem musimy jednak coraz mocniej o niego dbać. Jak rozpalić ogień na nowo lub nie pozwolić mu zgasnąć?

Czytaj więcej