WomanMagazine.pl

Bądź szczęśliwa

Nie jest łatwo być szczęśliwą we współczesnym świecie. Pędzimy na złamanie karku, nie zauważając drobnych rzeczy i wciąż narzekając na brak czasu. Co zrobić, by poczuć się nieco bardziej spełnioną w nowym roku?

Standard Post with Image

Dystans

Jak tu zwolnić i nabrać dystansu skoro czekają na nas kolejne niedokończone sprawy? Trudna sztuka, ale jeśli uświadomimy sobie, że mamy tylko jedno życie, to może pędzenie do przodu na oślep wyda nam się trochę mniej logiczne? Czy w ogóle wiemy, za czym tak gonimy? W tym pędzie często wszystko nam umyka, a wagi nabierają rzeczy nieistotne. Może świat się nie skończy, jeśli spóźnimy się z oddaniem raportu albo nie dojedziemy na czas? Może ktoś zrozumie, że nie damy rady się z nim spotkać, bo jesteśmy zmęczone?

Nadawaj rzeczom odpowiedni priorytet, inaczej wszystko będzie niesamowicie istotne. Nie stresuj się i nie zamartwiaj wszystkim, zwłaszcza tym, na co nie masz wpływu. Stare porzekadło mówi, żeby oddzielić rzeczy, na które mamy wpływ, od tych, na które wpływu nie mamy. Pozwoli nam to nadać właściwą wagę rzeczom. Pamiętajmy, że niektóre sprawy ułożą się bez naszego działania. Zawsze zrób więc tyle, ile możesz, a resztę zostaw losowi.

Doceniaj drobne rzeczy

Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i nie sposób temu zaprzeczyć, dlatego możemy biegać za kolejnymi celami i je osiągnąć, ale nigdy nie czuć się szczęśliwymi, właśnie dlatego tak ważne jest docenianie tego, co już osiągnęliśmy, nawet jeśli wydaje nam się to mało istotne. Warto wprowadzać pozytywne nawyki, jednym z nich jest na przykład przypomnienie sobie tuż przed snem 5 dobrych rzeczy, które przydarzyły nam się tego dnia. Warto wzbudzać w sobie także uczucie wdzięczności za to, co już mamy. W przeciwnym razie nigdy nie będziemy czuły się w pełni spełnione. A przecież na wszystko, co teraz mamy, kiedyś pracowałyśmy. Jeśli nie czujemy się szczęśliwe, to może warto poświęcić chwilę na to, by zastanowić się, z jakich powodów to wynika oraz w jaki sposób możemy to zmienić choćby w niskim stopniu.

Uśmiechaj się i działaj!

Jesteś spięta i na nic nie masz siły? Może warto wprowadzić do naszego życia nieco radości w postaci hobby. Udzielanie się społecznie także daje nam poczucie misji i czujemy się dzięki temu ważne. Dawkę energii może dać nam aktywność fizyczna, która pobudzi nasz ośrodek szczęścia. Kolejnym wartościowym nawykiem jest również uśmiech. Nasz mózg reaguje na niego pozytywnie również wtedy, gdy jest wymuszony. Spróbuj uśmiechnąć się do kogoś obcego, istnieje spora szansa, że nasz uśmiech zostanie odwzajemniony. W ciągu dnia szukaj także okazji do tego, by się beztrosko śmiać. Poczucie humoru, to bufor, który pomoże nam nawet w najtrudniejszych chwilach. W tej praktyce z pewnością wspomoże nas przebywanie z pozytywnymi ludźmi. Otaczaj się osobami, które działają na Ciebie wspierająco, zamiast podcinać Ci skrzydła.

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas propozycje sprawią, że będziesz się czuła bardziej szczęśliwa.

Podobne artykuły

Bądź fit na wiosnę

Zbliża się wiosna. A my kochamy te porę roku. Kochamy również pięknie wyglądać, dlatego zachęciliśmy kucharzy z akcji Życie ma Smak do objęcia patronatem naszej kulinariowej zakładki. Obiecali nam serwować wyłącznie fitowe dania. Co Wy na to?

Czytaj więcej

Bądź bezpieczna na randce

Wybierasz się na pierwszą randkę i obawiasz się, co zastaniesz po drugiej stronie oraz czy nie stanie Ci się krzywda? Nie każdy czyha na nasze życie i zdrowe, ale mimo to warto poczynić kilka kroków, które uchronią nas przed ewentualnym zagrożeniem.

Czytaj więcej