WomanMagazine.pl

Bądź bezpieczna na randce

Wybierasz się na pierwszą randkę i obawiasz się, co zastaniesz po drugiej stronie oraz czy nie stanie Ci się krzywda? Nie każdy czyha na nasze życie i zdrowe, ale mimo to warto poczynić kilka kroków, które uchronią nas przed ewentualnym zagrożeniem.

Standard Post with Image

Pierwsza randka stresuje nas wszystkie, boimy się, czy wypadniemy dobrze, a poza tym trochę się obawiamy, czy nieznajomy nie okaże się niebezpieczny, zwłaszcza gdy poznaliśmy się przez internet. Oczywiście, wato ufać ludziom i założyć, że nie mają złych zamiarów, ale ostrożność nie zaszkodzi.

Zachowaj umiar

Nikt nie każe Ci rezygnować z alkoholu na spotkaniu, warto jednak zachować umiar. Jeśli nie masz pełnego zaufania do drugiej strony bądź niezależna i pewna, że będziesz w stanie zadbać o siebie, albo samodzielnie wrócić do domu. Alkohol może nam ułatwić rozmowę, ale może też być przyczyną utraty kontroli. Dlatego pijmy z głową, dzięki temu będziemy czuć się bezpieczniej, a w razie konieczności, jeśli będzie taka potrzeba, zareagujemy właściwie. Warto też nie zostawiać drinka bez nadzoru. Może osoba, która siedzi po drugiej stronie stolika, nie ma złych zamiarów, ale skąd możemy mieć pewność?

Poinformuj swoich bliskich

Daj swoim bliskim znać, gdzie i z kim się wybierasz. Może być to rodzina, znajomi. Niech ktokolwiek wie, gdzie będziesz. Ostrożności nigdy za wiele. Podczas decydowania o miejscu, które wybieramy, powinnyśmy brać pod uwagę takie przestrzenie, w których czujemy się bezpieczne. Najlepiej, by było to miejsce publiczne. Inną opcją jest też zorganizowanie pierwszego spotkania w formie imprezy ze znajomymi. Daje to, co prawda mniejszą szansę poznania drugiej osoby, ale zapewnia większe bezpieczeństwo.

Bądź uważna

Jeśli poznajesz drugą osobę przez internet, to warto wyczulić się na subtelne znaki. Obserwuj, w jaki sposób ktoś pisze. Jeśli naciska i jest agresywny, gdy odmawiasz podania jakiejś informacji, to może warto odpuścić sobie spotkanie? Grupę przyjaciół warto też wykorzystać później, by wyłapała ewentualne niejasności albo podejrzane zachowania.

Po spotkaniu daj sobie czas, nie ufaj płonnym obietnicom i miłości od pierwszego wejrzenia, niech czas pokaże. Zachowaj dystans. Jeśli ktoś zrobił na tobie złe wrażenie, może nie warto się zmuszać do kolejnego spotkania?

Podobne artykuły

Bądź fit na wiosnę

Zbliża się wiosna. A my kochamy te porę roku. Kochamy również pięknie wyglądać, dlatego zachęciliśmy kucharzy z akcji Życie ma Smak do objęcia patronatem naszej kulinariowej zakładki. Obiecali nam serwować wyłącznie fitowe dania. Co Wy na to?

Czytaj więcej

Bądź szczęśliwa

Nie jest łatwo być szczęśliwą we współczesnym świecie. Pędzimy na złamanie karku, nie zauważając drobnych rzeczy i wciąż narzekając na brak czasu. Co zrobić, by poczuć się nieco bardziej spełnioną w nowym roku?

Czytaj więcej