WomanMagazine.pl

3 nawyki, które poprawią Twoją efektywność każdego dnia!

Codzienne życie kobiety to wyzwanie, któremu musi stawić czoła. Praca, rodzina, pasje... Tak często pragniemy mieć wszystko i z niczego nie rezygnować. I dobrze. Na łamach Woman Magazine radzimy, co robić, by wyrobić nawyki wspierające efektywność w pracy, dzięki czemu nie będziemy musiały przenosić jej na grunt życia prywatnego!

Standard Post with Image

Stosuj zasadę złotej godziny (lub dwóch). Być może zauważyłaś, że w niektórych momentach jesteś bardziej efektywna i potrafisz pracować nieprzerwanie? Zwykle dzieje się to rano, kiedy Twoja produktywność jest na wysokim poziomie, a do Twojej głowy nie wdarły się jeszcze niepotrzebne myśli czy znudzenie.

Z pewnością wiesz, o czym mówimy! Zastanów się, kiedy u Ciebie występuje ten czas i zarezerwuj go tylko na swoją pracę. Nie odbieraj telefonów, nie umawiaj spotkań, nie wykonuj działań mechanicznie  rób to, co wymaga od Ciebie największego nakładu pracy i skupienia. Wtedy na pewno uda się rozwiązać to, za co nie potrafiłaś się zabrać wczorajszego popołudnia. Po prostu...  zaparz dobrą kawę, wycisz telefon i... odpłyń w kluczowe zadania!

 

To tylko 45 minut! Czy 45 minut to dużo? Sporo, ale niewiele w porównaniu do całego dnia. 45 minut dziennie pod koniec tygodnia daje nam 315 minut, co oznacza już prawie 5,5 godziny! To nieźle, aby zauważyć rezultaty i całkiem dużo, aby zapoczątkować wyrabianie nawyku. Jest tylko jeden haczyk  trzeba to robić regularnie. Jeśli więc pragniesz zacząć czytać, wybierz dogodną porę (może być godz. 18.00 albo godzina przed pójściem spać), ustaw zegarek (może być również specjalna aplikacja np. ClearFocus  bardzo pomocna!) i zacznij TO robić. Tylko TO!

Jeśli wiesz, że masz uczyć się nowej rzeczy tylko przez 45 minut, dużo łatwiej będzie Ci się za to zabrać. W końcu to tyle, co nic. Co innego, gdy czas może się ciągnąć w nieskończoność. A dzięki stworzeniu ram czasowych, malutkimi krokami zaczniesz przeć naprzód! Czy to w ulubionej powieści, bieganiu na bieżni, czy... szydełkowaniu. Pamiętaj, nie ważne, że powoli, ważne, że skutecznie.

 

Nie pracuj, gdy wyjdziesz z pracy. Największą pułapką może się okazać praca po godzinach. Zwłaszcza jeśli pracujesz zadaniowo lub jesteś freelancerką. Normalny tryb pracy potrafi zamienić się w niekończącą się historię (może jesteś perfekcjonistką?), która na dłuższą metę okazuje się bardzo męcząca. Nie zawsze da się pogodzić pracę zawodową ze środowiskiem domowym. A nawet jeśli, to gwarantujemy, że nie warto! Po przysłowiowych 8. godzinach dziennie koniecznie należy Ci się odpoczynek! Tylko dzięki temu będziesz mogła pracować efektywnie następnego dnia. Pamiętaj, że Twojej rodzinie także należy się Twoja obecność. ;-)

Zwróć uwagę na najbardziej wartościowe elementy Twojego życia. Nawet jeśli bardzo cenisz sobie pracę, potrzebujesz ciągłej pogoni za równowagą życiową. Odnajdziesz ją w rozmowach z najbliższymi, rozwijaniu pasji, aktywności sportowej. Dłuższe siedzenie przed komputerem zarezerwuj na sytuacje kryzysowe i pojawiające się jednorazowe okazje. Ale kiedy nie musisz czegoś robić  odpuść. To, że pracujesz do 17, również ma swoje plusy motywuje Cię do bardziej efektywnej pracy, która musi się zmieścić w zarezerwowanym do tego celu przedziale dnia.

 

A jak Wy radzicie sobie z Waszą efektywnością? ;-)

Podobne artykuły

SŁOWA, KTÓRE NISZCZĄ

Przemoc psychiczna w związku to temat spychany na margines istotności. Przecież każda szanująca się osoba powinna odejść, kiedy robi się naprawdę źle. Czasem jednak kobieta może czuć się zakochana na tyle, by uznać, że nie ma powodu do niepokoju…

Czytaj więcej

10 rzeczy, które świadczą o tym, że jesteś pracoholiczką

Kochać swoją pracę – marzenie. Trzeba jednak znaleźć umiar pomiędzy zdrowym zainteresowaniem a ciągłym życiem. Może to prowadzić do niebezpiecznego stanu – pracoholizmu.

Czytaj więcej