WomanMagazine.pl

Jazz Art Fashion Festival 2018 z patronatem Woman Magazine

Objęliśmy patronatem medialnym Jazz Art Fashion Festival 2018. To święto koneserów muzyki, sztuki i mody odbędzie się już 22 września w katowickim Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA.

Standard Post with Image

Jazz Art Fashion Festival to unikatowe, jedyne takie na świecie, wydarzenie. Łączy w sobie trzy przestrzenie: muzykę, sztukę i modę w wydaniu najwyższej klasy artystów.

 

W tym roku ważnym aspektem jest zwrócenie się ku tożsamości Śląska: kiedyś przemysłowego, dziś będącego zagłębiem twórczych inicjatyw. Stąd pomysł na przeniesienie Festiwalu do Katowic – do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA – dla podkreślenia łączności postindustrialnych wartości stolicy Śląska z kulturą.

 

Będzie to edycja wyjątkowa także pod innym względem - po raz pierwszy festiwal pokazuje dwie twarze: JAFF Day i JAFF Premium Night.

 

JAFF Day

JAFF Day to bezpłatna, niebiletowana część, podczas której uczestnicy skorzystać będą mogli z oferty najlepszych artystów zgrupowanych na platformie GUST GUST kierowaną między innymi przez Dawida Korzekwę. Od 11.00 na gości Walcowni czekać będzie ponad 40 pop-upstore’ów, w których znajdą produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu.

Uczestnicy JAFF 2018 posłuchać będą mogli wykładów uznanych panelistów, prelekcji artystów i występów muzyków, podczas JAFF Meetups – części konferencyjnej wydarzenia. Dodatkowo podczas odsłony DAY, będzie dostęp do ulicy „Be Art” by DagmaArt, na której będzie można podziwiać dzieła znanych artystów malarzy.

Będzie to święto nie tylko koneserów sztuki, ale też – dobrej kuchni. O zaspokojenie głodu uczestników zadbają kucharze starannie wyselekcjonowanych foodtrucków. JAFF Day przeplatany będzie akompaniamentem big bandu, który uświetni wydarzenie swoim koncertem.

 

JAFF Premium Night

Już o 20.00 rozpocznie się druga część wydarzenia. JAFF Premium Night, podczas którego na scenie pojawią się największe gwiazdy muzyki i mody.  Zobaczymy zespół Audiofeels, który premierowo wykona najbardziej znane jazzowe standardy w aranżacji wokalnej. Występ poprzedzony będzie supportem jazzowego big bandu, studentów V wydziału katowickiej Akademii Muzycznej. Ponadto, na scenie pojawi się również, znana z programu Must be the music Patrycja Zarychta z jazzowymi utworami ze swojej debiutanckiej płyty „Szczęście”.

JAFF Premium Night zwieńczy Fashion Show by Natasha Pavluchenko. Projektantka zaprezentuje niespotykaną kolekcję „Lovers” na jednym z największych industrialnych wybiegów modowych (50 metrów).  Pokaz inspirowany jest kobietami takimi jak Gabrielle Bonheur (Coco Chanel) czy Anna Karenina. To jednak nie wszystko! Pokaz połączony będzie z performancem – projektowaniem na żywo.

Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że po raz kolejny podczas wydarzenia odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego.  Jak co roku, licytować będą również gwiazdy literatury, filmu i muzyki.

 

Udział w części JAFF Day jest bezpłatny, natomiast bilety na JAFF Premium Night dostępne są na stronie Ticketmaster.pl.

 

Szczegóły na: www.jazzartfashion.pl oraz fp Festiwalu: FB.

 

Podobne artykuły

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej

Woman Magazine testuje… kubek termiczny Contigo West Loop 2.0

Pewnego dnia do naszej redakcji dotarła przesyłka. Było to średniej wielkości pudełko z niespodzianką – dwoma okazałymi kobiecymi kubkami! Tak rozpoczęła się przygoda naszych redaktorek z kubkami termicznymi Contigo, która trwa do dziś i raczej szybko się nie zakończy ;)

Czytaj więcej