WomanMagazine.pl

Właściciel Zary planuje zamknięcie 1200 sklepów

Grupa odzieżowa Inditex do, której należą m.in. Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti w przeciągu dwóch lat planuje zamknąć nawet 1200 sklepów, głównie w Azji i Europie. Zaoszczędzone pieniądze chce przeznaczyć na rozwój sprzedaży internetowej.

Standard Post with Image

Spółka w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie poinformowała, że planuje zamknąć 1000 do 1200 lokalizacji spośród 7412 wszystkich sklepów. Poinformowano, że większość z nich to starsze placówki należące do innych marek niż Zara. Na razie nie podano, czy i w ogóle zamknięcie placówek nastąpi w Polsce.

 

Jak informuje „The Guardian” Inditex zapewnia, że zatrudnienie pozostanie na tym stabilnym poziomie, a pracownicy będą mogli pracować na innych stanowiskach np. przy wysyłce paczek przez internet.

 

Decyzja o likwidacji części sklepów powstała na wskutek epidemii koronawirusa. Grupa poinformowała, że w pierwszym kwartale roku 2020 zanotowała spadek sprzedaży o 44 procent do 3,3 miliarda euro.  W tym czasie o 50 procent wzrosła sprzedaż przez internet, na której spółka planuje skupić się w najbliższych latach. Na ofertę e-commerce planuje przeznaczyć do 2022 roku 1 miliard euro, a także dodatkowo przeznaczy 1,7 miliarda euro w sklepach, by móc ulepszyć integrację ze stronami internetowymi.

 

Podobne artykuły

Świadoma cukrzycy planuje macierzyństwo

Moment macierzyństwa można – a przynajmniej można się starać – zaplanować. Wiesz o tym. Jeśli chorujesz na cukrzycę, tym bardziej, podejdź do tematu poważnie. Jesteś gotowa, by zostać mamą? Czujesz, że to właściwy czas? Gratulujemy! Przygotuj na to swoją cukrzycę i... działaj.

Czytaj więcej

Roma Gąsiorowska planuje trasę po Polsce ze spektaklem „Płyń”

W warszawskim klubie Stodoła odbyła się premiera spektaklu „Płyń” w reżyserii Romy Gąsiorowskiej. Na scenie wystąpili m.in. Piotr Rogucki, Tomasz Schuchardt i Matylda Damięcka. Gąsiorowska, która pełniła również funkcję producentki, planuje obecnie trasę koncertową po Polsce. Niewykluczone, że spektakl zostanie pokazany na jednym z letnich festiwali.

Czytaj więcej