WomanMagazine.pl

Wełna podbija szczyty!

Wakacje w pełni i wiele z nas, z całymi rodzinami wybierze się w góry. To często spokojniejsze miejsce na letnie wypady niż zatłoczone morze. Góry bywają wyzwaniem, nie tylko z uwagi na trud zdobywania kolejnych szczytów, ale też często zmieniającą się pogodę. W tym aspekcie pomocne są wełniane ubrania!

Standard Post with Image

Naturalną właściwością wełnianych włókien jest ich reakcja na zmiany temperatury – wełna kurczy się, gdy jest zimno i rozpręża, gdy robi się ciepło, dlatego sprawdzi się przy nagłych wahaniach pogody. Nie trzeba co rusz się przebierać, co jest mało komfortowe, zwłaszcza gdy musimy nieść dodatkową odzież. Kolejną zaletą wełnianych ubrań na szlaku jest ich łatwość odprowadzania wilgoci, dzięki czemu ograniczymy pocenie się. Wełna nie absorbuje potu, chroni więc przed odparzeniami skóry czy przewianiem, co w górach szybko może skończyć się przeziębieniem i spędzeniem pozostałych dni urlopu w domu. 
Kupując pierwsze wełniane ubrania z myślą o zdobywaniu górskich szlaków, warto zainwestować w dobrą kurtkę, kamizelkę lub bluzę. Lepiej raz wydać większą kwotę, by długo cieszyć się wysokiej jakości produktem, zapewniającym powyższe korzyści. Wśród polskich marek z czystym sumieniem możemy polecić Alwero. To najwyższej jakości wełna i oryginalne projekty zgodne z modowymi trendami. Sprawdźcie same: http://www.alwero.pl/pl/. 

Podobne artykuły

Wełna Alwero na TOPie

Szukasz materiału, który nigdy Cię nie zawiedzie? Dzisiaj przekonujemy, dlaczego warto wybrać wełnę.

Czytaj więcej