WomanMagazine.pl

Na karnawał czas!

Od kilkunastu dni trwa karnawał. Wprawdzie w Polsce, wydarzenia karnawałowe, ograniczają się zwykle do imprez – od klubowych po balowe, to i tak dają wiele okazji do wyrażenia siebie w szaleństwie. Bo karnawał to właśnie czas szaleństwa i zabawy, pewnego odrealnienia i zatracenia się w nim.

Standard Post with Image

Karnawał na świecie

Choć dawne oblicze karnawału już zdążyło się już nieco zatrzeć, są jeszcze takie miejsca na świecie, gdzie karnawał to nie tylko bal, ale i uliczne, gromadne pląse, przestawienia i zabawy trwające do białego rana. Codziennie. O ich wadze niech świadczy fakt, że te najbardziej spektakularne, znalazły się na liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Do najsłynniejszych karnawałowych festiwali, o których słyszeli chyba wszyscy, należą ten w Wenecji, niemieckiej Koloni i oczywiście Rio de Janeiro. Kojarzymy je z pięknymi maskami, wymyślnymi kostiumami ale i gorącymi rytmami. Dla każdego coś miłego:)

 

A u nas?

W Polsce tradycja karnawałowa nie jest tak bogata. Tylko w niektórych regionach, można zaobserwować powrót do ludycznych form obchodów czasu karnawału. Wyraźniejsze jest natomiast nawiązanie do tradycji dworskich balów. Stąd nawet, gdy bawimy się przy rytmach disco, to wypada ubrać się wytwornie. W końcu idziemy na bal.

 

Halo, barok!

Większość z nas na okazję karnawałowego balu wybiera raczej sukienki, nierzadko te w wersji maxi – żeby właśnie dodać swojej stylizacji wytworności. Zresztą w tym sezonie wracają do łask… suknie barokowe – ciężkie, błyszczące i bogato zdobione. Z tym trendem, świetnie się komponuje kolejny – czyli upodobanie do aksamitu, który swój wyraz ma także w propozycjach domów mody na tegoroczne karnawałowe szaleństwo.

Strój potrafi być cudownym wehikułem czasu. Jeśli marzysz o przeniesieniu się kilka wieków wstecz, w tym roku, możesz to zrobić w miarę bezpiecznie – bez narażania się na śmieszność – to jest po prostu jest modne!

 

Błysk i blask

Podczas imprez karnawałowych, podobnie jak w przypadku Sylwestra, zawsze znajdzie się szczególne miejsce na połyskliwe tkaniny, wręcz świecące dodatki. To jedyny taki okres w roku, kiedy możemy spokojnie przystroić się w cekiny i brokaty i będzie to w „dobrym” tonie;) Modny jest nawet tzw. „metaliczny total look”. Masz ochotę posrebrzyć się lub ozłocić – od stóp do głów? Proszę bardzo! W tym sezonie jest to nawet pożądane;)

W karnawale możesz błyszczeć do woli i na wiele sposobów (cała, elementem stroju, biżuterią). Ważnym jest jednak, by w tym blasku się odnaleźć i po prostu dobrze się czuć, bo z dobrym samopoczuciem i efektownym wyglądem, sukces towarzyski na imprezie masz murowany;)

 

Przezroczysta koronka

Nie każda z nas czuje się dobrze w barokowolubnym przepychu i metalicznym blasku. Na szczęście karnawałowe trendy dla wszystkich są łaskawe, proponując także i klasyczną elegancję, zwiewną koronkę i tiul oraz dyskretne (lub mniej dyskretne) przezroczystości. Prawdziwym hitem tego sezonu jest niewątpliwie koronka. Łączy się ją praktycznie z wszystkimi możliwymi materiałami. Dzięki temu możesz stworzyć zarówno romantyczną, jak i bardziej odważną stylizację (gdy połączysz ją ze skórą czy aksamitem lub satyną).

W karnawale, sprawdzi się też każda mała czarna (nawet gdy nie jest czarna;)) lub kombinezon, który nadal jest modny, a potrafi być świetną alternatywą dla karnawałowej sukni. Jeśli lubisz odsłaniać ciało, nie musisz wybierać hollywoodzkiej kreacji z trenem i odsłoniętymi plecami. Równie spektakularny efekt uzyskasz, stawiając na, niezwykle modną w tym sezonie, przezroczystą suknię, która zasłania to, co zasłaniać powinna – haftami lub innymi (np. koronkowymi) aplikacjami, dając efekt wytwornego i niezwykle seksownego tatuażu. Masz ochotę zrobić wrażenie w takim stylu?

Jako że w karnawale wszystko jest dozwolone, wybierając swój strój na bal (lub imprezę karnawałową innego typu) kieruj się naszymi sugestiami lub też… nie;) To Twoja impreza i Twoja noc. Wyglądaj pięknie, jeszcze piękniej się czuj i dobrze się baw! Zgodnie lub wbrew trendomJ Niech żyje karnawał!

Podobne artykuły

„Upływający czas o wiele więcej kobietom daje, niż zabiera” – wywiad z Dorotą Kassjanowicz

W lipcu pod naszym patronatem ukazała się nowa pozycja wydawnictwa Wielka Litera - „Stany małżeńskie i pośrednie”. Z tej okazji udało nam się porozmawiać z autorką książki - Dorotą Kassjanowicz - o powieści, kobiecej przyjaźni i życiu po 40-tce...

Czytaj więcej

Czas na balkon – 4 kroki do wymarzonego balkonu

Posiadacze własnych ogrodów już od kilku tygodni pieczołowicie pielęgnują swoje grządki, doglądają roślin, planują i realizują nowe nasadzenia. Mieszkańcy bloków, którzy posiadają balkony, zdaje się, że trochę przysnęli. Oczywiście, spacerując osiedlowymi ścieżkami, jest już czym się zachwycać – właściciele niektórych balkonów wspięli się na wyżyny swoich ogrodniczych możliwości.

Czytaj więcej