WomanMagazine.pl

Modnie przy stole

Święta to wspaniały czas. Na tę cudowność składa się wiele czynników – zapachy, najbliżsi, wspólne kuchcenie, ale też i dekoracje. Dekorujemy nasze obejścia, a wewnątrz czasem nasze domy zmieniają się, na te kilka dni, w zupełnie inną, magiczną krainę. Pojawiają się girlandy, wieńce, stroiki, świąteczne lampiony oraz inne dekoracje, których wybór dziś jest przeogromny.

Standard Post with Image

Domy stroimy od wejścia po pomieszczenie, które będzie główną areną świątecznego spektaklu. To tam zwykle stoi pięknie ustrojona choinka. Na sam czas Wigilii i świątecznych dni przyozdabiamy stół, przy którym biesiadujemy z rodziną. Nie dziwi więc, że i własnym strojem próbujemy wpasować się w tę całą świąteczną otoczkę. Zazwyczaj ubieramy się po prostu odświętnie. Co to jednak oznacza?

 

Klasyczna elegancja

Najpopularniejszym wigilijnym wyborem jest postawienie na klasykę. Oparcie ubioru na czarni i bieli zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem. Równie dobrze sprawdzi się mała czarna. Można przy niej, mniej lub bardziej, poszaleć z dodatkami – modyfikując w ten sposób ostateczny kształt stylizacji. Możliwości jest więcej. Sukienki mogą być zarówno krótkie jak i długie i asymetryczne, choć chyba najlepiej sprawdzają się te koktajlowe. Połączenie spódnicy za kolano lub rurek z białą koszulą z żabotem? Już nie biurowo, a jeszcze nie balowo – idealnie na eleganckie Święta w rodzinnym gronie. Część z Was pewnie także zdecyduje się na wystąpienie w ciągle niezwykle modnym w kombinezonie.

 

Przepych kolorów i faktur

Przyjęcia świąteczne nie są jednak „zwykłymi” przyjęciami i rządzą się własnymi prawami. Choć  w większości domów ubranie się tego dnia w strój sportowy „nie przejdzie”, to można sobie na trochę więcej, niż zazwyczaj pozwolić. Poszaleć można i z kolorem i z materiałem. Polecamy, by jeśli już, to zrobić to „na bogato”. Od lat, w Święta niepodzielnie rządzi czerwień, zieleń, biel oraz złoto (i mniej, ale też jest widoczne – srebro). To taki czas, podczas którego pozwolić sobie można na welur, satynę, tiul. Inspirować mogą bombki choinkowe, światełka, stroiki… W ubiorze może pojawić się zatem połysk, przepych, przytłaczająca biżuteria. Taki przedsmak Sylwestra…

 

Hu, hu, ha, nasza zima zła

Święta są zimą, nie da się ukryć;) Można więc i porę roku obrać za tegoroczną inspirację modową. Nie polecamy futer i kozaków (w końcu świętujemy w zamkniętych pomieszczeniach). Za to jak najbardziej na miejscu będą… swetry i to pod każdą postacią.J Popularne są te z warkoczowym splotem i w folkowe wzory. Prym wiedzie skandynawski design, ale coraz częściej projektanci sięgają nasze polskie regionalne akcenty.

Dużą popularnością w Święta, a zwłaszcza w Wigilię cieszy się ubiór świąteczny potraktowany z przymrużeniem oka. Świetnie nadają się do tego swetry w zabawne wzory: renifery, choinki, bałwanki. Wspaniale współgrają z mikołajowymi lub elfickimi czapeczkami, pluszowymi rogami renifera lub śnieżynkowymi opaskami.

 

Wygoda pod choinką

Ubrać się można modnie, ponadczasowo lub zabawić się, w mniej lub bardziej humorystyczny sposób, konwencją. Najważniejsze jest jednak to, by wybranym stroju czuć się dobrze. Pamiętaj też, żeby pogodzić hollywoodzki look z wygodą podchoinkowego otwierania prezentów, a także z tym, że według tradycji, w wielu domach trzeba spróbować każdej z wigilijnych potraw. Niech lepiej Twoja kreacja nie będzie więc zbyt dopasowana i sztywna;) Wigilijny wieczór jest tak magiczny, że dużo więcej jest wówczas dozwolone. Dobrze by było wpisać się jednak ze strojem w konwencję wszystkich biesiadników, no chyba że w Waszej rodzinie panuje na tyle luźna atmosfera, że wszystkie chwyty… modowe są dozwolone – zawsze i wszędzie.

 

Podobne artykuły

Co ma znaczenie przy wykonywaniu peelingów chemicznych?

Złuszczanie martwych komórek naskórka przy użyciu kwasów jest zaliczane do grona zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W związku z tym, wspomniana kuracja gabinetowa powinna być przeprowadzana wyłącznie przez wykwalifikowanych kosmetologów. To zresztą nie jedyna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przed pierwszym peelingiem chemicznym.

Czytaj więcej

Savoir-vivre w restauracji, czyli jak zachowywać się przy stole?

Savoir-vivre, bon ton, dobre obyczaje czy dobre maniery... Każdy wie lub chociaż się domyśla, jak należy zachowywać się w miejscu publicznym. Czy wiemy jednak, co mówi etykieta na temat wyjścia do restauracji? Czy odpowiada naszym czasom? A może wdarł się do niej anachronizm? Oceńcie same! ;-)

Czytaj więcej