WomanMagazine.pl

KOLORY BIZNESU

Nie jest odkryciem, że to, co mamy na sobie wpływa na nasze samopoczucie. A jeśli dodać do tego, że przez pryzmat ubioru oceniają nas w środowisku zawodowym, okazuje się to sprawą wielkiej wagi. Przyjrzyjmy się zatem kolorom naszych ubrań i ich wpływie na środowisko biznesowe.

Standard Post with Image

Inaczej wyglądamy na rozmowie kwalifikacyjnej, a inaczej podczas spotkania z klientem, z którym współpracujemy od kilku lat. Co innego wkładamy każdego dnia w biurze, gdy spędzamy dzień przy komputerze. Czy wiesz, że kolor naszej odzieży wpływa na emocje innych i sprawia, że mogą być do nas mniej lub bardziej przychylnie nastawieni?

Oto przegląd kolorów "sukcesu" oraz barw mniej trafnych:

 

Czarny

Kolor bardzo poważny, ponadczasowy i niesamowicie uniwersalny. Czasem może wywoływać niepotrzebny dystans, ale z pewnością dodaje klasy. Osoba w czerni wydaje się nie podlegać manipulacji, być bezwzględna i pewna siebie.

Szary

W tym kolorze będziesz niezauważalna. Z jednej strony może wychodzić Ci szkodzić, ale kiedy jesteś osobą o zdecydowanym charakterze, raczej nie powinien przyćmić Twojej osobowości.

Czerwony

Kolor wywołujące mieszane korelacje. Z jednej strony wyróżnia, z drugiej może przywoływać na myśl często nieuzasadnioną agresję. Jeśli pójdziesz na rozmową kwalifikacyjną w tym kolorze, możesz wydawać się nieautentyczna i nieprofesjonalna. W innej sytuacji będziesz postrzegana jako energiczna, w dużej grupie z pewnością nie umkniesz niczyjej uwadze.

Zielony

W tym kolorze będziesz wydawać się przyjaźniejsza, opanowana i ustabilizowana. Co ważne, osoby tak ubrane kojarzą się z konserwatywnymi poglądami.

Kolory pastelowe

Łososiowe, kremowe, burgundowe... to oznaka klasy i dojrzałości oraz pewności tego, co się robi. Ważne, żeby nie były to kolory przyćmione, a całkowite.

Kolory intensywne

Dodają profesjonalizmu, wskazują osobę, odważną i kreatywną. Przykuwają uwagę. Nie przesadź jednak z intensywnością barw i nie ubieraj się cała w ten kolor.

 

Podobne artykuły

Co kolory mówią o owocach

Gdy komponujemy posiłek bardzo często skupiamy się na tym, by był smaczny. Rzadko jednak przychodzi nam do głowy, że kolor owoców i warzyw wiąże się ze składnikami, których dostarczają one naszemu organizmowi.

Czytaj więcej

Te kolory będą rządziły sezonem jesienno – zimowym

Jesień rozgościła się w naszym kraju na dobre. Pora poznać kolory, które będą w tym roku rządziły na ulicach i wybiegach zdaniem specjalistów.

Czytaj więcej